Kate Moss’un İstanbul Günleri

Vogue dergisi Amerikan edisyonunun Aralık sayısında kapağı süper model Kate Moss’un İstanbul’da çekilmiş fotoğrafı süsledi. ‘İpek Yolu’ özel sayısı olarak yayınlanan dergi İstanbul’da çekilen fotoğraflara 12 sayfa ayırdı. Eylül ayında ünlü fotoğrafçı Mario Test...

Kate Moss’un İstanbul Günleri (21 Kasım 2013)

Vogue dergisi Amerikan edisyonunun Aralık sayısında kapağı süper model Kate Moss’un İstanbul’da çekilmiş fotoğrafı süsledi. ‘İpek Yolu’ özel sayısı olarak yayınlanan dergi İstanbul’da çekilen fotoğraflara 12 sayfa ayırdı.

Eylül ayında ünlü fotoğrafçı Mario Testino ile birlikte İstanbul’a gelen ve Vogue Dergisi’nin Amerikan edisyonu için objektif karşısına geçen süper model Kate Moss’un fotoğrafları  ‘The Silk Road’ (İpek Yolu) başlığıyla Amerikan Vogue’un aralık sayısında yayınlandı.

Dünyaca ünlü top model Kate Moss ve bu yıl Oscar’ın en güçlü adayları arasında gösterilen ’12 Years a Slave’ filminin yıldızı BAFTA ödüllü oyuncu Chiwetel Ejiofor, moda dünyasının ses getiren fotoğraf sanatçısı Mario Testino’nun objektifine efsane stil editörü Tonne Goodman’ın stylin’iyle İstanbul sokaklarında poz verdi.

Amerika bu ay İstanbul’u yeniden keşfedecek!

Kapalıçarşı, Eminönü Meydanı, İstanbul Arkeoloji Müzeleri, Galata Mevlevihanesi, Macar Feyzullah Paşa Köşkü, Karaköy Lokantası, Haliç ve Boğaziçi gibi mekanlarda üç gün boyunca süren çekim, Amerikan Vogue’da dolu dolu 12 sayfa olarak yer aldı.

Türkiye’nin kültürel zenginliklerine vurgu yapan çekimler “İstanbul 74’ün” ev sahipliğinde gerçekleşmişti.

Şu an 39 yaşında olan ve 40’ıncı yaşını, 60. yılına ulaşan Playboy’a çıplak poz vererek kutlayacağını açıklayan Moss’un İstanbul’da vereceği pozlar, soyunmadan önce çekilen son pozları olacak. İstanbul çekimlerinin ardından objektiflerin karşısına geçmeyecek olan Moss’un, Playboy fotoğraflarıysa derginin Ocak-Şubat sayısında yer alacak.