İzmir’de Emekçi Dayanışması

İzmir İZELMAN’da 1 Mayıs’ta işten çıkarılma tehlikesiyle karşı karşıya olan 650 kişiyle dayanışmak için binlerce emekçi taşerona karşı yürüdü. DİSK, Türk-İş, KESK, TMMOB ve TTB üyelerinin de aralarında olduğu 15 bin kişi ‘Taşerona teslim olmayacağız...

İzmir’de Emekçi Dayanışması (19 Nisan 2013)

İzmir İZELMAN’da 1 Mayıs’ta işten çıkarılma tehlikesiyle karşı karşıya olan 650 kişiyle dayanışmak için binlerce emekçi taşerona karşı yürüdü. DİSK, Türk-İş, KESK, TMMOB ve TTB üyelerinin de aralarında olduğu 15 bin kişi ‘Taşerona teslim olmayacağız’ mesajı verdi.

Basmane Alanı’nda toplanan DİSK, Türk-İş, KESK, TMMOB ve Türk Tabipleri Birliği’nin de aralarında olduğu 15 bine yakın emekçi, “Taşerona hayır”, “Taşeronluk köleliktir”, “Yaşasın sendika” sloganlarıyla Konak Alanı’ndaki büyükşehir belediyesi binasına kadar yürüdü. DİSK Ege Temsilcisi Memiş Sarı, burada yaptığı konuşmada, “İzmir halkının canını taşerona emanet etmeyiz. Taşerona teslim olmayacağız. Bu, 650 işçinin sorunu değil, herkesi ilgilendiriyor” dedi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’yla görüştüklerini de belirten Sarı, “Türkiye’de taşeron sistemi kesinlikle yasaklanmalı. Şunu özellikle tekrar ediyorum, biz buradaki 650 arkadaşımızı kesinlikle ihaleyi alan firmaya kaptırmayacağız” diye konuştu.

Cumhuriyet