Yeni Trend ‘Giyilebilir Teknoloji’

Apple yönetim kurulu üyesi Bill Campbell, ‘Google Glass’ı överek, teknolojinin geleceğinin bu tür ‘giyilebilir’ ürünlerde olduğunu söyledi Apple yönetim kurulu üyesi Bill Campbell, Intuit CEO’su Brad Smith ile yeni bir çığır açacak olan giyilebilir teknoloji hakkında ...

Yeni Trend ‘Giyilebilir Teknoloji’ (19 Nisan 2013)

Apple yönetim kurulu üyesi Bill Campbell, ‘Google Glass’ı överek, teknolojinin geleceğinin bu tür ‘giyilebilir’ ürünlerde olduğunu söyledi

Apple yönetim kurulu üyesi Bill Campbell, Intuit CEO’su Brad Smith ile yeni bir çığır açacak olan giyilebilir teknoloji hakkında görüş ve düşüncelerini paylaştı. Campbell, teknoloji endüstrisinde “kurumsal danışmanların piri ve yönetimsel deha” olarak tanınıyor. Yüzlerce teknoloji çalışanı onun ağzının içine bakıyor dersek yalan olmaz.

Campbell kalabalığa yaptığı konuşmada ” teknoloji uygulamalarında, özellikle giyilebilir teknoloji ürünlerinde yapılacak daha çok şey var” dedi. Konuyla ilintili olarak Google Glass’i örnek veren Campbell, saat ve gözlük gibi günlük kullanılabilecek ürünleri övdü; geleceğin bu ürünlerde saklı olduğunu iddia etti. Bilindiği gibi Apple’ın, bir süredir “iWatch” olarak bilinen, kendi akıllı saati üzerinde çalıştığı çok sık dile getiriliyordu.

Başta Campbell olmak üzere, pek çok uzman, giyilebilir teknolojilerden övgüyle bahsetmeye devam ediyor. Akıllı saat ve gözlük gibi ürünleri üreteceğini açıklayan dev üreticilerin sayısı da hiç az değil. Son olarak, Apple ve LG gibi isimlerin ardından, Microsoft da bir “akıllı saat” üreteceğini açıkladı.

chip.com.tr