İşte Yeni Yıldaki Sesli ve Görüntülü WhatsApp

Mobil işletim sistemiyle ilgili içerikler yayınlayan Hollanda merkezli web sitesi AndroidWorld, WhatsApp'ın kendi sitesinde sesli arama özelliğiyle ilgili yayınladığı metin ve görsel kodlarını ayrıştırarak ilginç bir sonuca ulaştı. Popüler anlık mesaj...

İşte Yeni Yıldaki Sesli ve Görüntülü WhatsApp (24 Aralık 2014)

Mobil işletim sistemiyle ilgili içerikler yayınlayan Hollanda merkezli web sitesi AndroidWorld, WhatsApp'ın kendi sitesinde sesli arama özelliğiyle ilgili yayınladığı metin ve görsel kodlarını ayrıştırarak ilginç bir sonuca ulaştı.

Popüler anlık mesajlaşma servisi WhatsApp’a sesli arama özelliği geleceği neredeyse bir yıl önce duyuruldu. AndroidWorld’ün ele geçirdiği ekran görüntüleri, söz konusu özelliğin nasıl görüneceğini şimdiden gözler önüne seriyor.

Hollanda merkezli web sitesi AndroidWorld, WhatsApp’ın kendi sitesinde sesli arama özelliğiyle ilgili yayınladığı metin ve görsel kodlarını “ayıkladı” ve ortaya bu görüntüleri çıkardı. Hollandalı ekip, özelliğin yüzde 99,9 oranında bu şekilde görüneceğini iddia ediyor.

Görsellere göre sesli arama özelliği, tıpkı WhatsApp’ın ana amacı olan mesajlaşma özelliği kadar sade ve kullanışlı görünüyor. Gelen aramalar “yanıtlamak için kaydırın” şeklinde açılabildiği gibi mesajla yoluyla da cevap verilebiliyor. Aramalar aynı zamanda, daha sonra dinlemek üzere kayıt altına alınabiliyor.