Yine Kar Geliyor!

Hava sıcaklığı, iç ve kuzeydoğu kesimlerde 2 ila 5 derece azalıp, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmazken, Salı gününden itibaren yeni bir soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına gireceğiz. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan...

Yine Kar Geliyor! (2 Ocak 2015)

Hava sıcaklığı, iç ve kuzeydoğu kesimlerde 2 ila 5 derece azalıp, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmazken, Salı gününden itibaren yeni bir soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına gireceğiz.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye'nin iç ve doğu kesimlerinde görülecek olan yağışların; Batı Akdeniz kıyıları, Doğu Akdeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ve Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Rüzgar ise genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak esecek.

BUZLANMA ve DON UYARISI

Marmara, Kuzey ve İç Ege, Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu ve Akdeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da buzlanma ve don olayı beklenirken Meteoroloji, ulaşımda aksamalar, gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunmasını istedi.

YİNE KAR GELİYOR

Türkiye 6 Ocak Salı gününden itibaren yeni bir soğuk ve yağışlı hava dalgasının etkisi altına girecek, kar yağışları görülecek. Özellikle Salı, Çarşamba ve Perşembe günlerinin çok soğuk olması bekleniyor.

5 ve 15 GÜNLÜK HAVA TAHMİNLERİ

Kaynak: MGM

Kaynak: ntvhava.com