Bu Buton Facebook’un Kullanımını Değiştirebilir!

Facebook, kullanıcılarının ezberini bozacak yeni bir uygulamayı başlatmaya hazırlanıyor Facebook’un Kurucu CEO’su Mark Zuckerberg, sitedeki kişisel sayfasında ‘like’ butonunun tersi olarak işlev görecek ‘dislike’ butonuna yer vermeyi düşü...

Bu Buton Facebook’un Kullanımını Değiştirebilir! (16 Aralık 2014)

Facebook, kullanıcılarının ezberini bozacak yeni bir uygulamayı başlatmaya hazırlanıyor

Facebook’un Kurucu CEO’su Mark Zuckerberg, sitedeki kişisel sayfasında ‘like’ butonunun tersi olarak işlev görecek ‘dislike’ butonuna yer vermeyi düşündüklerini açıkladı.

Zuckerberg, ABD’nin California eyaletinde katıldığı bir toplantıda, Facebook için kullanıcılardan en çok “neden ‘beğenmedim’ butonu yok?” talebi geldiğini belirterek, Facebook’a 'dislike' butonu eklenmesinin sitenin kullanıcılarından gelen en yoğun istek olduğunu ve bunu hayata geçirmek için de uygun bir yol bulunması gerektiğini söyledi.

Her gün binlerce insanın Facebook'ta hayatlarındaki mutlu ve mutsuz anlarına yönelik paylaşımlar yaptığını ifade eden Zuckerberg, insanların sitedeki paylaşımlar hakkındaki görüşlerini daha geniş bir yelpazede ifade edebilmeleri için çalıştıklarını da sözlerine ekledi.

Her gün ortalama 4,5 milyar paylaşımın beğenildiği sitenin, buna bağlı olarak kullanıcılarının kişisel özellikleri hakkında bilgi topladığı öne sürülüyor.