İspanya’da Ralli Faciası: 6 Ölü, 20 Yaralı

İspanya'nın Coruna kentinde yapılan ralli yarışlarında bir otomobil seyircilerin arasına daldı, 6 kişi öldü, 20 kişi de yaralandı İspanya'nın Coruna kentinde yapılan ralli yarışlarının Carral etabında meydana gelen kazada, ilk belirlemelere göre 4'ü...

İspanya’da Ralli Faciası: 6 Ölü, 20 Yaralı (5 Eylül 2015)

İspanya'nın Coruna kentinde yapılan ralli yarışlarında bir otomobil seyircilerin arasına daldı, 6 kişi öldü, 20 kişi de yaralandı

İspanya'nın Coruna kentinde yapılan ralli yarışlarının Carral etabında meydana gelen kazada, ilk belirlemelere göre 4'ü kadın 2'si erkek 6 kişinin öldüğü bildirildi.

Ralli yarışında yarışan araçlardan birinin pilotu virajı dönerken kontrolünü kaybederek pistten çıktı ve yol kenarındaki izleyicilerin arasına daldı.

Kaza, araç pistin Gallacia'daki Carral bölgesindeki bölümünü geçerken yerel saatle 20.00 (TSİ 21.00) sularında meydana geldi. Kazada 20 kişi de yaralandı. Hastaneye kaldırılan ve sayıları en az 20 olarak verilen yaralılardan 5'inin de çocuk olduğu açıklandı. 

Görgü tanıkları kaza anını 'korku filmi' olarak tanımladı. 130'dan fazla aracın kayıtlı olduğu rallinin kazadan dolayı iptal edildiği duyuruldu.