Batan bottan son anda kurtarılan mülteciye Noel çekilişinde “büyük ikramiye” çıktı

Afrika’dan Avrupa’ya geçmeye çalışırken teknesi batan ve İspanyol sahil güvenlik görevlileri tarafından son anda kurtarılan Senagalli mülteci, Noel çekilişinde “büyük ikramiyeyi” kazandı. İspanya’ya 8 yıl önce...

Batan bottan son anda kurtarılan mülteciye Noel çekilişinde “büyük ikramiye” çıktı (24 Aralık 2015)

Afrika’dan Avrupa’ya geçmeye çalışırken teknesi batan ve İspanyol sahil güvenlik görevlileri tarafından son anda kurtarılan Senagalli mülteci, Noel çekilişinde “büyük ikramiyeyi” kazandı.

İspanya’ya 8 yıl önce beş parasız bir sığınmacı olarak gelen 35 yaşındaki Ngagne isimli Senegalli adam, büyük ikramiyenin bu seneki sahibi oldu. Afrika’dan Avrupa’ya geçmeye çalışırken teknesi batan ve İspanyol sahil güvenlik görevlileri tarafından kurtarılan Ngagne, yaşadığı Roquetas de Mar kasabasında satın aldığı bilete büyük ikramiye çıkmasıyla binlerce kişi arasından sıyrılarak 400 bin Euro’yu kazandı.

Ngagne’nın büyük ikramiyeyi kazanması, yaşadığı küçük kasabanın halkı arasında da büyük sevinç yarattı. Bileti satın aldığı dükkanın önünde gazetecilere konuşan Ngagne, göz yaşlarını tutamayarak “Ben denizdeyken beni kurtaran İspanyol halkına ve İspanya hükümetine çok teşekkür ederim” dedi.