Instagram’dan zengin olunca, IBM’deki işini bıraktı

Instagram üzerinden kazandığı gelir nedeniyle kendini erken emekli eden eski IBM çalışanı Eelco Roos, fotoğraf paylaşım platformunu en etkili kullanan kişilerin başında geliyor. Business Insider’de yer alan habere göre, 500 bine yakın takipçisi ile hatırı...

Instagram’dan zengin olunca, IBM’deki işini bıraktı (28 Temmuz 2015)

Instagram üzerinden kazandığı gelir nedeniyle kendini erken emekli eden eski IBM çalışanı Eelco Roos, fotoğraf paylaşım platformunu en etkili kullanan kişilerin başında geliyor.

Business Insider’de yer alan habere göre, 500 bine yakın takipçisi ile hatırı sayılır bir reklam gelirinin sahibi olan Roos, 10 yılı aşkın bir süre teknoloji devi IBM'in Hollanda ofisinde çalıştı. Son yıllarda Instagram'daki takipçi sayısındaki artışı fark eden dev şirketlerin radarına giren adam, bu sayede kazandığı reklam gelirleri maaşını geçince işini bıraktı ve tam zamanlı bir Instagram kullanıcısı oldu. İşbirliği için ona ulaşan, Samsung ve Sony gibi dünyanın en büyük markalarından bazıları.

Eelco Roos, Instagram’da 100 bin takipçiye ulaşınca, bilişim uzmanı olarak 10 yıldan fazla çalıştığı IBM Hollanda ofisinden ayrılmaya karar vermiş. Kendi deyimiyle, ‘bir rüya gerçek olmuş’.

Sosyal medya reklamcılığının en iyi örneklerinden biri olan Roos, büyük markaların ürünlerine yer verdiği paylaşımları ile elde ettiği gelir ile ufak bir servetin de sahibi oldu.

Roos, “Bilişim uzmanlığı benim hayalimdeki meslek değildi. Fotoğrafçılık her zaman benim için büyük bir tutku olmuştur” diyor.

İşte  Eelco Roos'u bir Instagram fenomenine dönüştüren o kareler: