Instagram’a Artık Web’tende Ulaşılabilecek

Facebook nisan ayında 1 milyon dolara satın aldığı fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram’ı web’e de taşıdı. Artık Instagram’a internet tarayıcılarından da ulaşılabilecek. İOS ve Anroid işletim sistemi için geliştirilen fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram’ın re...

Instagram’a Artık Web’tende Ulaşılabilecek (6 Kasım 2012)

Facebook nisan ayında 1 milyon dolara satın aldığı fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram’ı web’e de taşıdı. Artık Instagram’a internet tarayıcılarından da ulaşılabilecek.

İOS ve Anroid işletim sistemi için geliştirilen fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram’ın resmi bloğunda
mobil cihazlara gerek duymadan herhangi bir web tarayıcısı üzerinden ulaşılabileceği, fotoğraflar hakkında yorum yapılabileceği ve fotoğraf yüklenebileceği duyuruldu.

Instagram, Eylül ayında sosyal paylaşım sitesi Facebook’un kurucusu Marck Zukerberg tarafından satın alınmış ve birçok kullanıcının tepkisini çekmişti. Geçen hafta, uygulama sayesinde, ABD’de etkili olan Sandy kasırgasıyla ilgili birkaç saat içinde 1 milyondan fazla fotoğraf paylaşılmış ve uygulamanın ne kadar popüler olduğu kanıtlanmıştı.

Dünyada 30 milyondan fazla kullanıcısı olan uygulama, ilk olarak Ekim 2010’da İOS işletim sistemi için piyasaya sürülmüş, ardından Android uygulamasını da geliştirmişti.

Sosyal medyada, Twitter’ın da birkaç ay içerisinde benzer bir fotoğraf uygulamasını hizmete sunacağı haberleri üzerine, Facebook’un da kendi sosyal ağına Instagram özelliğini dahil edeceği konuşuluyor.