Instagram Çılgınlığı Hız Kesmiyor!

Instagram’ın büyüme hızı, Twitter, Facebook ve Pinterest’in toplam büyüme hızını geçti Önce fotoğraf paylaşım uygulaması olarak başlayan, ardından video paylaşımına da kapılarını açan Instagram, tüm sosyal ağ uygulamaları arasında en hızlı büyüyen marka o...

Instagram Çılgınlığı Hız Kesmiyor! (23 Ocak 2014)

Instagram’ın büyüme hızı, Twitter, Facebook ve Pinterest’in toplam büyüme hızını geçti

Önce fotoğraf paylaşım uygulaması olarak başlayan, ardından video paylaşımına da kapılarını açan Instagram, tüm sosyal ağ uygulamaları arasında en hızlı büyüyen marka oldu.

Küresel alanda aktif kullanıcı sayısı 200 milyona yaklaşan Instagram, rakiplerine parmak ısırtacak bir hızda büyümeye devam ediyor.

Uluslararası araştırma şirketi GlobalWebIndex’in yaptığı araştırmaya göre, Instagram’ın büyüme hızı kontrolden çıkmış durumda. Öyle ki, uygulamanın en büyük rakipleri Facebook ve Twitter’ın büyüme hızına Pinterest eklendiğinde bile Instagram’a yetişemiyorlar.

2013 yılına ait raporda, Facebook yıllık yüzde -3 büyüme gösterirken, 2012’de 1 milyar dolara satın aldığı Instagram yüzde 23 büyüdü.

Listede Reddit yüzde 13, LinkedIn ise yüzde 9 ile Instagram’ı takip etti.

FACEBOOK GENEL KLASMANDA BİRİNCİ

TechCrunch’ın haberine göre, araştırmada 23 ülkeden 170 bin kullanıcının verileri değerlendirildi.

Veri alınan ülkeler arasında Çin bulunmamasına rağmen, ülkenin iki büyük mikrobloğu Sina Weibo ve Tencent Weibo’nun kullanıcı oranları sırasıyla yüzde 6 ve yüzde 9 arttı.

GlobalWebIndex, 170 bin kullanıcı arasında Facebook’un kullanıcı hesap oranı (yüzde 83), aktif kullanıcı oranı (yüzde 49) ve ziyaret sıklığında (yüzde 56) birinci sırada geldiğini belirtti. ntvmsnbc