‘İlişkisi Olanlar’ İçin Facebook Kullanım Rehberi

İlişkisi Olanların Facebook’ta asla yapmaması gerekenler Eğer mutlu ve huzurlu bir birlikteliğiniz varsa buna zarar vermek istemezsiniz. Bu mutlu birlikteliğin Facebook hesabınızdaki bazı tutumlarınızdan dolayı zarar görmesini ister misiniz? İşte ilişkisi olan kişilerin uymas...

‘İlişkisi Olanlar’ İçin Facebook Kullanım Rehberi (15 Mart 2013)

İlişkisi Olanların Facebook’ta asla yapmaması gerekenler

Eğer mutlu ve huzurlu bir birlikteliğiniz varsa buna zarar vermek istemezsiniz. Bu mutlu birlikteliğin Facebook hesabınızdaki bazı tutumlarınızdan dolayı zarar görmesini ister misiniz?

İşte ilişkisi olan kişilerin uyması gereken Facebook kuralları;

  • Eşinizden ya da birlikte olduğunuz kişiden yazışmalarınızı saklamaya çalışmamalısınız.

Eğer o sırada çevirimiçi konumdaysanız ve bir başkası ile sohbet ediyorsanız bunu birlikte olduğunuz kişi de çevirimiçi olduğu anda görecektir.

  • Sevgilinizin hoşlanmadığı birisi ile arkadaş olduğunuzda bunu ya hemen görecek, ya da karşınızdaki kişi sizin bir paylaşımınıza yorum yaptığında bu arkadaşlığı fark edecektir.

Bu yüzden onu huzursuz edeceğini düşündüğünüz biri ile arkadaş olmamaya özen gösterin.

  • Eski fotoğrafları saklamakta ısrarcı olmayın.

Daha önceden hayatınızda olan biri ile çekilmiş bir fotoğrafı sırf kendinizi o fotoğrafta güzel buluyorsunuz diye saklamak sizce adaletli mi?

  • Sevgilinizle bunu konuşmadan ilişki durumunuzu değiştirmekte ona karşı saygısızca olacaktır.

Eğer birlikte yazıyorsa bunu bir anda bekar durumuna döndürdüğünüzde kendisini terk edilmiş, istenmiyor hissedecek veya listenizdeki birilerinin ilişkinizden haberdar olmasını istemediğinizi düşünecektir.

Aynı şekilde ilişkiniz olduğunu inanlara duyurmadan önce onun da bu konuda fikrini almanız gerekir.

  • Daha tanışmadan onun ailesini ve arkadaşlarını eklemek. Bu oldukça yapay bir davranış olacaktır.

Onlarla gerçekten tanışmadan arkadaş olmanız sizce de abes değil mi?

  • İlişki durumunu değiştirmesi için istek göndermekte ısrarcı olmak.

Sevgilinizin ilişki durumunu değiştirmek istememesi veya sizinle ilişkisi olduğunu herkese duyurmuyor olması sizi sevmediği veya sakladığı anlamına gelmez. Özel hayatına saygı duyulmasını ve herkesin gözü önünde olmamasını istiyor olabilir.

•      İlişkiniz ve sevgiliniz hakkında yazılar yazıp, Facebook üzerinde tartışmak, herkesin göreceği şekilde dalga geçen, rencide eden sözler, fotoğraflar paylaşmak asla yapmamanız gereken ve ilişkinize zarar verecek bir başka nokta.

•      Aşık olabilirsiniz, çok mutlu olabilirsiniz ancak insanların gözüne soka soka bunu sürekli dile getirmekte oldukça antipatik olabiliyor. İlişkinizin size özel hiç bir yanının kalmaması ilişkinize zarar verecektir.

Onun ve sizin aranızda kimsenin bilmemesi gereken özel anlar ve anılar kalmasına dikkat etmeli ve her gittiğiniz yeri, her yaptığınız aktiviteyi paylaşmamalısınız.

  •  İlişkide olduğunuz kişinin hoşuna gitmeyecek açıklıkta, özel fotoğraflar paylaşmakta uzun vadede ilişkinizi zedeler.

Paylaştığınız fotoğrafları kimlerin gördüğünü ve altına neler yazabileceklerini her zaman hesaba katmalısınız.

  • Facebook ayarlarınızı arkadaşınız olmayan kişilerin de görebileceği şekilde açık olarak yaparsanız birlikte olduğunuz kişi bundan hoşlanmayabilir.

Kendiniz, aileniz ve sevgiliniz ile olan özel paylaşımlarınız hiç görmemesi gereken insanlar tarafından kolayca erişilebilir olduğunda size özel bir hali de kalmayacaktır.

ivillage.mynet.com