Facebok’a da #Hashtag Uygulaması Geliyor

Hashtag ile başlayan bildirimler Twitter’in en çok kullanılan özelliklerinden. Şimdi Facebook’ta bu uygulamayı gündemine aldı. Facebook’ta kullanımı kolaylaştırıcı çalışmalar devam ediyor. Bu kez gündeme gelen madde ise, hashtag. Hashtag işareti ile twitler daha ...

Facebok’a da #Hashtag Uygulaması Geliyor (15 Mart 2013)

Hashtag ile başlayan bildirimler Twitter’in en çok kullanılan özelliklerinden. Şimdi Facebook’ta bu uygulamayı gündemine aldı.

Facebook’ta kullanımı kolaylaştırıcı çalışmalar devam ediyor. Bu kez gündeme gelen madde ise, hashtag.

Hashtag işareti ile twitler daha kolay aranıp, bulunabilmekte ve Twitter tarafından daha kolay organize edilebilmekte. Örneğin konferanslarda ve organizasyonlarda çok kullanılan socialtrippin en popüler örneklerden biri.

Şimdi Facebook’ta aynı uygulamayı başlatmayı gündemine aldı. Wall Street Journal’in haberine göre, Facebook aramayı kolaylaştırmak üzere bu sistem üzerinde çalışıyor.

Twitter’ın temel kullanım özelliklerinden bir tanesi olan hashtag’ler, herhangi bir konu hakkında konuşan milyonlarca kişinin mesajlarını indekslemeye, daha sonra yapılan aramalarda kolaylıkla fikirlerin paylaşılmasına yardımcı oluyor.

TRT Türk