İki Teknoloji Devi Arasında Yıllardır Süren Hukuk Savaşı Sona mı Eriyor?

Samsung şok bir kararla, Apple hakkında açtığı davaları geri çekeceğini açıkladı. 219 milyar dolarlık akıllı telefon pazarında birbiriyle rekabet eden eden Güney Koreli Samsung ile ABD’li Apple arasında sulan duruluyor. Samsung, Apple’a karşı 5 Avrupa Birliği ülkesi...

İki Teknoloji Devi Arasında Yıllardır Süren Hukuk Savaşı Sona mı Eriyor? (18 Aralık 2012)

Samsung şok bir kararla, Apple hakkında açtığı davaları geri çekeceğini açıkladı.

219 milyar dolarlık akıllı telefon pazarında birbiriyle rekabet eden eden Güney Koreli Samsung ile ABD’li Apple arasında sulan duruluyor. Samsung, Apple’a karşı 5 Avrupa Birliği ülkesinde açtığı patent davalarını geri çekme kararı aldı. Bloomberg Ajansı’nın haberine göre Samsung bu kararı adil rekabete inandığı için aldı.

‘ADLİYEDE DEĞİL PİYASADA REKABET EDELİM’

Samsung yaptığı açıklamada, Almanya, Fransa, İngiltere, İtalya  ve Hollanda’da açtıkları davaları gere çekeceklerini belirtti.  Samsung’un yazılı açıklamasında, “Patent haklarının ihlali nedeniyle Apple’a yaptırım uygulanması talebiyle Avrupa’da açtığımız davaları geri çekme kararı aldık. Şirketlerin adliyede değil piyasada adil şekilde rekabet etmesi gerektiğine inanıyoruz” denildi.

Samsung’un bu kararı ABD’de bir mahkemenin Samsung’un 26 ürününün satışının yasaklanması talebini reddetmesinin ardından geldi.

HaberTürk