Her Ne kadar Sürç-i Lisan Ettiysek Affola!

Ustanın Hikayesi sosyal medyayı salladı! Başbakan Erdoğan’ın hayatının dönüm noktalarını kendi anlatımıyla ekranlara taşıyan ‘Ustanın Hikayesi’ belgeseli, sosyal paylaşım sitelerinde de gecenin en çok konuşulan konusu oldu. Beyaz TV’den canlı olarak yay...

Her Ne kadar Sürç-i Lisan Ettiysek Affola! (4 Eylül 2013)

Ustanın Hikayesi sosyal medyayı salladı!

Başbakan Erdoğan’ın hayatının dönüm noktalarını kendi anlatımıyla ekranlara taşıyan ‘Ustanın Hikayesi’ belgeseli, sosyal paylaşım sitelerinde de gecenin en çok konuşulan konusu oldu.

Beyaz TV’den canlı olarak yayınlanan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın hayatındaki önemli anları gün ışığına çıkaran ‘Ustanın Hikayesi’, farklı siyasi görüşlere sahip birçok sosyal medya kullanıcısının da radarına takıldı. Belgesel için başlatılan #ustanınhikayesi ve #benimiçinustanınhikayesi hashtag’leri Twitter’ın trend listesinde zirveye yerleşirken, alternatif olarak kullanılan #ustaneayol hashtag’i de çok sayıda paylaşım aldı.

BELGESELİN SUNUCULARI ESPRİ KONUSU OLDU

Birçok ünlü sanatçının görüşleriyle ve çocuklarla yapılan röportajlarla zenginleştirilen belgeselin ilk bölümüne konuk olan Recep Tayyip Erdoğan, çocukluk anılarından aile ilişkilerine kadar birçok konuda bilinmeyenlerini paylaştı. Ancak, programda dikkat çeken diğer bir ayrıntı ise Twitter kullanıcılarının gözünden kaçmadı. Belgeselin sunuculuğunu üstlenen Ertem Şener’in oturuş ve sunuş biçimiyle ilgili sosyal ağlarda çok sayıda paylaşım yapılırken, Sözlüklerde ise “Ertem Şener oturuşu” adı altında alternatif başlıklar oluşturuldu. Başbakan Erdoğan hakkındaki görüşlerine yer verilen, Acun Ilıcalı, Kenan İmirazlıoğlu ve Ajda Pekkan gibi ünlü isimlerin de dikkat çektiği belgesel, bir süre daha gündemdeki yerini koruyacağa benziyor.

İşte sosyal medyada ‘Ustanın Hikayesi’ ile ilgili yapılan başlıca yorumlar:

Kamil Eryazar @ FarkliBirBakis_

Siyasal kitle iletişimi ve PR alanında akademik çalışma yapanların ‘Ustanın Hikayesi’ni değerlendirmelerini bekliyoruz. Gönderin yayınlayalım.

Egemen Bagis ‏@EgemenBagis

Kemal Bey akşam ortadan kaybolursa bilin ki gizlice #ustanınhikayesi’ni izleyip not alıyordur

Siminya ‏@siminya

program bittiğinde sunucuların yüz kaslarını eski haline çevirmek için ameliyat gerekecek #ustanınhikayesi pic.twitter.com/IoanUpvQwl

Can Dündar ‏@candundaradasi

Gazetecilik 1. sınıf dersi:

1.ezik oturmayın

2.çanak soru sormayın

3.çekinmeyin, ezilmeyin, pohpohlamayın

Vapur insanı ‏@vapurinsani

” #ustanınhikayesi belgeselinde Ajda Pekkan’ın yorumları benim için önemli, sonuçta 32 başbakan görmüş, karşılaştırma yapabiliyor.”

hakan demir ‏@suyorumcusu

Filmin sonunda başbakan göğe yükselirken Ertem Şener “nolur gitme eşkıya” diye ağlıyor. Melih Gökçek arkadan ellerini ovuşturup sırıtıyor.

kutup zencisi ‏@kutup_zencisi

ertem şener niye kız istemeye gitmiş gibi oturuyor? koltuğu altına fotoşopla koymuşlar sanki…

Şamil Tayyar ‏@samiltayyar27

#BenimiçinUstanınHikayesi Yeni Türkiye’nin inşası, gelecek vizyonu, yeni coğrafya tasavvuru, refah toplumu ve kardeşlik sürecidir.

Ayağa Kalk Taksim ‏@ayagakalktaksim

Meğer Teyyüp’müş. #ustanınhikayesi #ustaneayol

travisandtylerdurden ‏@travisandtyler

Ertem Şener koltukta oturmuyor yalnız şu an??? Adeta havada duruyor?

Bahadır Çakar ‏@sosyalmedyalog

“Ajda Pekkan’ın yaptırdığı estetik ameliyat sayısı, kullandığı oy sayısından fazladır (KESİN BİLGİ)” #ustanınhikayesi

Kamil Eryazar @ FarkliBirBakis_

İletişim Fakülteleri Uyuma! Ustanın Hikayesi Sunucu: ‘Türkiye’ye yaptıklarınızdan dolayı minnettarız’ Değerlendirme ve yorumlarınızı bekliyoruz.

Kaynak. Radikal