Hasan Cemal de Twitter Kervanına Katıldı!

Milliyet’teki köşesi kapatıldıktan sonra, “Barış Sürecinde Güneydoğu Notları” ile T24’te yeniden yazmaya başlayacak kıdemli gazeteci Hasan Cemal, süreci Twitter’da aktarmak için @HSNCML adıyla resmi hesap açtı. Hasan Cemal, 15 Nisan Pazartesi günü T...

Hasan Cemal de Twitter Kervanına Katıldı! (12 Nisan 2013)

Milliyet’teki köşesi kapatıldıktan sonra, “Barış Sürecinde Güneydoğu Notları” ile T24’te yeniden yazmaya başlayacak kıdemli gazeteci Hasan Cemal, süreci Twitter’da aktarmak için @HSNCML adıyla resmi hesap açtı.

Hasan Cemal, 15 Nisan Pazartesi günü T24’te yayınlanmaya başlayacak olan; Diyarbakır’dan Şırnak’a, Mardin’den Hakkâri’ye uzanan çok sayıda il, ilçe ve köyde kanaat önderleri, siyasetçiler ve vatandaşlarla yaptığı görüşmeler eşliğinde kaleme alacağı “Barış Sürecinde Güneydoğu Notları” adlı yazı dizisinde anlık gelişmeleri aktarmak için de kullanacağı Twitter hesabını açtı. Cemal, @HSNCML adlı resmi Twitter hesabından takipçileri ile buluşacak.

İyi ki internet var. Çünkü ben de görüşlerimi orada özgürce yazma imkanına sahip olacağım”

Hasan Cemal, SKYTÜRK 360’ta Murat Sabuncu ve T24 Genel Yayın Yönetmeni Doğan Akın‘ın sunduğu “Gündem ve Ekonomi” programında yayınlanan açıklamasında ise, “İyi ki internet var, iyi ki internet gazeteciliği var” görüşünü dile getiren Cemal, “Ben de orada çözüm süreci ile ilgili düşüncelerimi anlatmak için yeni bir imkân kazanmış oluyorum” dedi.