Haftada 13, yılda ise 650 saatimiz e-posta yazışmaları ile geçiyor

Akıllı telefonlarda kullanılan “Cue” adlı uygulamanın geliştiricileri sundukları raporda,  yılda bir kitap uzunluğunda e-posta attığımızı söylüyor. The Atlantic dergisinde yer alan araştırmada, bir kullanıcıya bir yılda gelen e-posta sayısı ortalama 5 bin 579’ken, kulla...

Haftada 13, yılda ise 650 saatimiz e-posta yazışmaları ile geçiyor (11 Ocak 2013)

Akıllı telefonlarda kullanılan “Cue” adlı uygulamanın geliştiricileri sundukları raporda,  yılda bir kitap uzunluğunda e-posta attığımızı söylüyor.

The Atlantic dergisinde yer alan araştırmada, bir kullanıcıya bir yılda gelen e-posta sayısı ortalama 5 bin 579’ken, kullanıcının gönderdiği e-posta ortalaması ise 879 olduğu söyleniyor.

Gönderilen e-postalarda kullanılan kelime sayısı ise 41 bin 638. Bu rakam, yayınevi endüstrisinin bir sayfa için 250 kelime olarak belirlediği standarda göre hesaplandığında 166 sayfalık bir kitapta yer alan kelime sayısına eşdeğer çıkıyor. Haberde, çalışanların haftada ofiste geçirdikleri sürenin yüzde 28’ine denk gelen ortalama 13 saatlerini, yılda ise 650 saatlerini e-posta yazışmalarına ayırdığı bilgisine de yer veriliyor.

Diğer yandan eğer internet geliştirilmemiş olsaydı bugün hâlâ yazdığımız mektupları zarflıyor, pullarını yalıyor ve posta pulu parası veriyor olacaktık! Yapılan bir araştırmaya göre, sadece ABD’de atılan e-maillerin karşılığında 6.3 trilyon dolar posta pulu parası ödenmesi gerekecekti.