HaberTürk’ün Muhalif Sanatçılarla Canlı Yayın İmtihanı!

Dün akşam HaberTürk TV’de, daha önce Fatih Altaylı’nın Levent Kırca ile yaşadığı sert polemiğin bir benzeri Türkiye’nin Nabzı Programı’nda sunucu Didem Arslan Yılmaz ile konuk Müjdat Gezen arasında yaşandı. Habertürk ekranlarında Türkiye’nin Nabzı’na konuk...

HaberTürk’ün Muhalif Sanatçılarla Canlı Yayın İmtihanı! (18 Nisan 2013)

Dün akşam HaberTürk TV’de, daha önce Fatih Altaylı’nın Levent Kırca ile yaşadığı sert polemiğin bir benzeri Türkiye’nin Nabzı Programı’nda sunucu Didem Arslan Yılmaz ile konuk Müjdat Gezen arasında yaşandı.

Habertürk ekranlarında Türkiye’nin Nabzı’na konuk olan ünlü oyuncu Müjdat Gezen, çözüm süreci ve gündemdeki tartışmaları değerlendirdi. Gezen’in akil insanlara dönük eleştirilerinin dikkat çektiği programda moderatör Didem Arslan Yılmaz’la yaşadığı ilginç bir polemik damga vurdu.

Daha başından gergin başlayan program sunucunun sorduğu bir soruyla sert bir polemiğe dönüştü.

Didem Arslan’ın “Milliyetçi misiniz, ulusalcı mı Kemalist mi?” diye sorması üzerine sert çıkan Müjdat Gezen “ben size aynısını sorayım” dedi. Gezen’in yanıtı üzerine geri adım atmayan Didem Arslan “burada soruları ben sorarım” diye çıkışınca, canlı yayında ilginç bir polemik yaşandı.

Didem Arslan: Milliyetçi misiniz, ulusalcı mı Kemalist mi?

Müjdat Gezen: Ben size aynısını sorayım isterseniz?

Didem Arslan: Burada soruları ben sorarım!

Müjdat Gezen: Neden siz hakim misiniz, yargıç mısınız, ne demek ben sorarım pardon sayın Başbakanım! İnsanları sen şusun busun diye kategorize etmek içinde bulunduğumuz sistemin getirdiği bir soru şekli, inanalar inanmayanlar, şöyle olanlar böyle olanlar. Bu doğru değildir Bu sorular doğru sorular değildir. Ben şöyle yanıt vereyim: ben bağımsızım. Gücümü bağımsızlığımdan alıyorum. Ne bir siyasi kuruluş, ne kanal, ne patron… Başımda kimse yok. Tam bir bağımsızım, kimseye patronluk yaptırmam. Böyle biriyim ben. Sizi üzdüysem özür dilerim. İşim insanları mutlu etmek.

Didem Arslan: Benim için zor bir röportaj oldu.

Müjdat Gezen: Kolay mı olacak sanmıştınız?

Didem Arslan: Yok ama soruyu zor sordum, yanıtı zor aldım. Hayli zor bir röportaj oldu.

Ortam iyice gerilince Didem Arslan “katıldığınız için teşekkür ediyoruz” diye veda etmeye hazırlanınca, bu kez Müjdat Gezen, “bir saat demiştiniz niye 20 dakikada programı kesiyorsunuz?” diye sordu. Didem Arslan bu soru üzerine ne diyeceğini şaşırdı ve “veda etmiyoruz, uzun bir reklam aramız olacak” dedi. Gezen’in “reklam yarım saat mi sürecek?” sorusu üzerine de “kısa bir reklam aramız olacak, sonra birlikte veda edeceğiz” diye yanıtladı.

Ancak ‘uzun bir reklam arasından sonra’, programa ‘birlikte veda’ edilmedi. Didem Arslan “konuğumuzu uğurlamak zorunda kaldık” diyerek özür diledi.

İşte canlı yayındaki bu gerilimli anların videosu: