Küçük Ressam Melissa, Google’dan Ödülünü Aldı

Google Türkiye’nin düzenlediği ve yaklaşık 50 bin tasarımın katıldığı ‘Doodle 4 Google’ yarışmasında ‘Türkiye’nin Harikaları’ temalı yarışmayı 10 yaşındaki Melissa Çağlar kazandı. 4. Sınıf öğrencisi Melissa Çağlar’ın tasarımı olan Doodle bugün...

Küçük Ressam Melissa, Google’dan Ödülünü Aldı (18 Nisan 2013)

Google Türkiye’nin düzenlediği ve yaklaşık 50 bin tasarımın katıldığı ‘Doodle 4 Google’ yarışmasında ‘Türkiye’nin Harikaları’ temalı yarışmayı 10 yaşındaki Melissa Çağlar kazandı. 4. Sınıf öğrencisi Melissa Çağlar’ın tasarımı olan Doodle bugün tüm Türkiye’de Google arama motorunu açan herkesin karşısına çıkacak.

Doodle 4 Google yarışmasında finale kalan 10 öğrenciye ödülleri verilmek üzere Miniatürk’te bir tören düzenlendi. Törene katılan Google Türkiye, Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesi Pazarlama Direktörü Mustafa İçil bu projelerin tüm dünyada yapıldığını ancak Türkiye’deki başvuru sayısının rekor düzeyde olduğunu ifade etti.

Mustafa İçil, Doodle 4 Google yarışmasına katılan 50 bin tasarımın en çok 7. Sınıf öğrencileri tarafından yapıldığını, ve en çok Boğaz Köprüsü, Peri Bacaları, Galata Kulesi ve Mevlana çizildiğini belirtti.

Doodle 4 Google yarışmasında finale kalan 10 öğrenciye ve öğretmenlerine Nexus 7 tablet armağan edildi. Ünlü balet Tan Sağtürk’ün de aralarında bulunduğu jürinin seçtiği birinci ise Ankara Gazi İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Melissa Çağlar’ın tasarımı oldu.

Tasarımında Kız Kulesi, Peri Bacaları, İzmir Saat Kulesi ve Boğaz Köprüsü resimlerine yer veren Melissa Çağlar’a Doodle 4 Google yarışmasını kazanması karşılığında Google tarafından 10 bin lira para ödülü verildi.

Doodle 4 Google’da birinci olduğunu öğrenince gözyaşlarına boğulan Melissa Çağlar İstanbul’a ilk kez geldiğini ve çok mutlu olduğunu söyledi. Türkiye denince akla ilk gelen resimleri yaptığını ifade eden Çağlar büyüyünce mühendis olmak istediğini de ekledi.

(Hürriyet)