‘Sevgili Yapanlar’ Sosyal Medyayı Bırakıyor!

Sosyal medyayı aktif olarak kullananların ‘ilişkisi olmayan’ Yalnızlar Kulübü üyeleri olduğu, Facebook’un açıkladığı verilerle bir kez daha kanıtlandı Facebook, kullanıcılarının Zaman Tüneli paylaşımlarına bakarak yakın zamanda bir sevgilisinin olacağını tahmin edebi...

‘Sevgili Yapanlar’ Sosyal Medyayı Bırakıyor! (5 Mayıs 2014)

Sosyal medyayı aktif olarak kullananların ‘ilişkisi olmayan’ Yalnızlar Kulübü üyeleri olduğu, Facebook’un açıkladığı verilerle bir kez daha kanıtlandı

Facebook, kullanıcılarının Zaman Tüneli paylaşımlarına bakarak yakın zamanda bir sevgilisinin olacağını tahmin edebiliyor.

E-Tohum’daki habere göre, Facebook, site üzerinde yapılan tüm hareketleri takip ederek kullanıcıları çok ilginç bilgiler elde ediyor.

Facebook tarafından paylaşılan bilgiye göre, Zaman Tüneli paylaşımları kullanıcıların ilişki durumu hakkında ipuçları veriyor.

Dünyanın En Büyük Yalnızlar Kulübü: Sosyal Medya

Grafikte, Facebook’ta bir ilişkiye başladığını belirten kişiler mercek altına alınıyor. Grafiğe göre, ilişkiden yaklaşık 1 ay önce Zaman Tüneli paylaşımlarında gözle görülür bir artış oluyor. Bu artış, ilişkiden 12 gün önce zirve yapıyor ve sonrasında düşmeye başlıyor. Facebook’a göre bu durum, karşı cinse olan ilginin gösterilmesi olarak açıklanıyor. İki kişi arasındaki ilişki, sevgili olma durumuna dönüştüğünde ise Zaman Tüneli paylaşımları dibe vuruyor. Bu da ilişki başlayınca Facebook yerine daha çok fiziksel dünyadaki buluşmaların tercih edilmesine bağlanmış.

İlişkiye başlamak Facebook paylaşımlarındaki mutluluk ifadelerini de artırıyor. Facebook verilerine göre kişilerin ilişkiye başladıktan sonraki paylaşımlarında “aşk”, “güzel” ve “mutlu” gibi kelimeler daha sık görülüyor.

Sonuç olarak, insanlar hayatlarında özel biri olmadığı zamanlarda vakit geçirmek ve o ‘birini’ bulma umuduyla sosyal medyaya yöneliyorlar. Hayatlarına özel birisi girip ilişkiye başladıklarında ise sosyal medya kullanım oranı hızla düşüyor.