Gürcistan’da Sel Sonrası Hayvanların Yaşadığı Dram

Gürcistan’da sel felaketi 8 can aldı. Başkent Tiflis’teki hayvanat bahçesinden kaçan hayvanlar ise sokaklarda tam bir dram yaşadı. O üzücü anlar objektiflere yansıdı. Küresel iklim değişikliğinin yol açtığı sel felaketleri dü...

Gürcistan’da Sel Sonrası Hayvanların Yaşadığı Dram (14 Haziran 2015)

Gürcistan’da sel felaketi 8 can aldı. Başkent Tiflis’teki hayvanat bahçesinden kaçan hayvanlar ise sokaklarda tam bir dram yaşadı. O üzücü anlar objektiflere yansıdı.

Küresel iklim değişikliğinin yol açtığı sel felaketleri dünyanın değişik bölgelerindeki birçok ülkede yıkımlara ve can kayıplarına yol açıyor. Selin vurduğu ülke bu kez de Gürcistan’dı.

Sel felaketinden başkent Tiflis’te hayvanat bahçesindeki hayvanlar da etkilendi. Canlarını kurtarabilmek için kaçıp kentin sokaklarına dağıldılar.

Şiddetli yağışların yol açtığı sellerde hayvanat bahçesindeki hayvanların kaçması üzerine halka dışarı çıkmamaları çağrısı yapıldı.

Kaçan hayvanlar arasında filler, kaplanlar, aslanlar, ayılar, timsahlar ve kurtlar da bulunuyor. Hayvanat bahçesinde çalışan bir kişinin öldüğü belirtiliyor.

Hayvanat bahçesinden kaçan bir su aygırı kentin ana meydanında uyuşturucu tabancayla yakalandı.

Kurtarma ekipleri sular altında kalan evlerdeki kişilere ulaşmaya çalışıyor.

Sel nedeniyle çok sayıda kişinin evsiz kaldığı belirtiliyor.