Gözaltı Selfie’si, Oskar Selfie’sini Geçti!

Şu çılgın Türkler, sosyal medya kullanımları ile dünyada adlarından söz ettirmeye devam ediyorlar. Ünlü haber sitesi Huffington Post, Eskişehir’de polis aracı içinde çekilen ‘inanılmaz selfie’ için: “üzgünüz Ellen, seninkini geçti” dedi. ANKA Ajans...

Gözaltı Selfie’si, Oskar Selfie’sini Geçti! (17 Mart 2014)

Şu çılgın Türkler, sosyal medya kullanımları ile dünyada adlarından söz ettirmeye devam ediyorlar.

Ünlü haber sitesi Huffington Post, Eskişehir’de polis aracı içinde çekilen ‘inanılmaz selfie’ için: “üzgünüz Ellen, seninkini geçti” dedi.

ANKA Ajansı’nın haberine göre, Huffington Post, Eskişehir’de gözaltına alınan gençlerin polis aracı içinde çektiği “selfie” için “inanılmaz” derken “Türk protestocular, morallerini yüksek tutmak için eşsiz bir yol buldular: Ellen DeGeneres’in Oskarlar’daki selfie’sini canlandırmak” ifadelerini kullanıyor.

Geçtiğimiz günlerde Eskişehir’de düzenlenen Berkin Elvan eylemleri sırasında gözaltına alınan gençlerin polis aracı içinde çektikleri görülmemiş “selfie” tüm dünyaya da hızla yayılırken Huffington Post, selfie’yi “inanılmaz görüntü” olarak niteledi. Ünlü haber sitesi Oskar törenleri sırasında çektiği selfie ile bu akımın rekortmeni sayılan ünlü sunucu Ellen DeGeneres’in dünyayı sallayan “selfie”sine atıfta bulunarak, “Üzgünüz Ellen, senin fotoğrafını geçti” dedi.

GÖZALTI “SELFIE”Sİ OSKAR’INKİNİ SOLLADI

Sitesinde “Türk protestocuları Ellen DeGeneres’in Oskar’lardaki selfies’ini yendi” başlığıyla Türk gençlerinin ve Ellen DeGeneres’in çektiği selfie’leri ard arda yayımlayan Huffington Post, “Türk protestocular, gözaltına alınıp bir polis aracı arkasına bildirilirken morallerini yüksek tutmak için eşsiz bir yol buldular: Ellen DeGeneres’in Oskarlar’daki selfie’sini canlandırmak” diye yazdı. Habere şöyle devam edildi:

“Ali Emre Mazlumoğlu tarafından Twitter’dan yayımlanan bu inanılmaz görüntü, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a protesto eden göstericilerin meydan okumasının bir sembölü olarak görülüp çok popüler oldu…. Üzgünüz Ellen, senin fotoğrafını geçti.”

Oscar selfie’sinden önce de Obama’nın seçim zaferi sonrası eşiyle birlikte paylaştığı fotoğraf Twitter’da ‘retweet’ rekoru kırmıştı. Ancak Oscar Selfie’si Obama’nınkini 4’e katlamıştı.