Ankara’da Bu Kez Horoz Hakları Eylemi!

Ankara’da Hayvan Hakları Koruma Kanunu tasarısını protesto eden grup, yanlarında getirdikleri horozlarla eylem yaptı. Başkent’te ‘Kanatlı Kümes Hayvanları Federasyonu’ öncülüğünde, yeni çıkacak hayvan yasasında, iddiaya göre horozların tehlikeli hayvanlar sınıfına ...

Ankara’da Bu Kez Horoz Hakları Eylemi! (17 Mart 2014)

Ankara’da Hayvan Hakları Koruma Kanunu tasarısını protesto eden grup, yanlarında getirdikleri horozlarla eylem yaptı.

Başkent’te ‘Kanatlı Kümes Hayvanları Federasyonu’ öncülüğünde, yeni çıkacak hayvan yasasında, iddiaya göre horozların tehlikeli hayvanlar sınıfına alınacak olmasına karşı eylem yapıldı.

Abdi İpekçi Parkında Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen horoz severler eylem yaptı. 200 kişilik grup tarafından, yeni çıkacak hayvan yasasında iddiaya göre horozların tehlikeli hayvanlar sınıfına alınacak olması protesto edildi.

Aksaray Hint Horozları Koruma ve Yaşatma Derneği, Isparta Asil Hint Horozları Sevenler Derneği, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Asil Hint Horozları Sevenler Derneği ve çok sayıda derneğin katılımı ile gerçekleştirilen eylem de açıklama yapan horoz severler, geçimlerini horozdan kazandıklarını belirterek hayvana eziyet bahanesiyle hapis kararlarının çıkartılmaya çalışılması ve para cezalarını arttırmak gibi konulara açıklık getirmek amacıyla toplandıklarını ifade ettiler.

Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen çok sayıda horoz sever, yapılan basın açıklamasının ardından olaysız bir şekilde dağıldı. İHA