Google’dan ‘Türkiye Doodle’ı Yarışması

Dünya tarihine mal olmuş kişilerin doğum günlerini, ülkelerin festival ve bayramlarını kutlamak amacıyla ana sayfasında Doodle adı verilen özel logoları kullanan Google, ilköğretim öğrencileri arasında bir Doodle Tasarım Yarışması düzenledi. Google Türkiye olarak, Türkiye’...

Google’dan ‘Türkiye Doodle’ı Yarışması (1 Mart 2013)

Dünya tarihine mal olmuş kişilerin doğum günlerini, ülkelerin festival ve bayramlarını kutlamak amacıyla ana sayfasında Doodle adı verilen özel logoları kullanan Google, ilköğretim öğrencileri arasında bir Doodle Tasarım Yarışması düzenledi.

Google Türkiye olarak, Türkiye’deki 1. sınıftan 8. sınıfa kadar olan tüm öğrencileri, kendi ‘Doodle’ tasarımlarını sergileyecekleri M.E.B. destekli Google Doodle yarışmasına katılmaya davet ediyor.

Bu yılın teması “Türkiye’nin Harikaları” . Ülkemizin benzersiz doğal güzelliklerini anlatan veya tarihi ve turistik yerlerini konu alan Doodle’ların tasarlanması amaçlanıyor.

Birinci seçilen Doodle tasarımı, Google Türkiye ana sayfasında bir gün boyunca Google logosu olarak yayınlanacak ve milyonlarca kişi tarafından görüntülenecek. Öğrenciler için 10.000 TL tutarında burs, okulları için 15.000 TL değerinde aynî teknoloji yardımı ve ilk 10 finalist öğrenci ve öğretmenlerine Nexus 7 tablet ödülü verilecek.

Yarışma koşulları Google’ın sayfasından öğrenilebilinir:

http://www.google.com.tr/doodle4google/info.html