Kendi Şirketinden Kovuldu!

İnternet alışveriş sitesi Groupon’un kurucularından ve şirketin CEO’su Andrew Mason, görevini bırakmak zorunda kaldı. Mason, ilginç bir e-maille çalışanlarına veda etti. Groupon firmasının işleri borsaya açıldığından beri pek iyi gitmiyor. Şirketin hisse değerleri, perşe...

Kendi Şirketinden Kovuldu! (1 Mart 2013)

İnternet alışveriş sitesi Groupon’un kurucularından ve şirketin CEO’su Andrew Mason, görevini bırakmak zorunda kaldı. Mason, ilginç bir e-maille çalışanlarına veda etti.

Groupon firmasının işleri borsaya açıldığından beri pek iyi gitmiyor. Şirketin hisse değerleri, perşembe günü yüzde 24 oranında değer kaybetmişti.

Şirketin CEO’su Andrew Mason, işten ayrıldığını çalışanlarına mizahi bir dille yazdığı e-maille bildirdi. Mason, “Ailemle daha fazla zaman geçirmek istediğime karar verdim. Yok, bu bir şakaydı. Bugün kovuldum” dedi.

Groupon şimdi şirketi yeniden harekete geçirecek yeni bir CEO arayışına girdi. Geçiş sürecinde şirket kurucularından ve idare heyeti başkanı Eric Lefkofsky ve yardımcısı Ted Leonsis yönetimi üstlenecek. Lefkofsky, yaptığı açıklamada, “Andrew’a yöneticilik nitelikleri, yaratıcılık ve Groupon’a büyük sadakatinden dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Mason’un gidişi sürpriz olmadı. Zira icraatlarını eleştirenler uzun süredir gitmesini talep ediyordu. Mason şirket çalışanlarına hitaben, “Şirket yöneticisi olarak sorumluyum. Groupon’da inanılmaz şeyler başarıyorsunuz ve dış dünyanın size ikinci bir fırsat vermesini hak ediyorsunuz” şeklinde konuştu.

Deutsche Welle Türkçe