Emekliliğe iyice ısınan ABD Başkanı Obama’nın gündeminde sadece Sevgililer Günü var!

Görev süresi Kasım’da dolacak olan ABD Başkanı Obama, Washington’ı ‘sıkıcı’ ve ‘bunaltıcı’ bulduğunu söyledi. Obama, First Lady Michelle Obama’ya Sevgililer Günü mesajı göndermeyi de ihmal etmedi. Ellen DeGeneres&rsqu...

Emekliliğe iyice ısınan ABD Başkanı Obama’nın gündeminde sadece Sevgililer Günü var! (14 Şubat 2016)

Görev süresi Kasım’da dolacak olan ABD Başkanı Obama, Washington’ı ‘sıkıcı’ ve ‘bunaltıcı’ bulduğunu söyledi. Obama, First Lady Michelle Obama’ya Sevgililer Günü mesajı göndermeyi de ihmal etmedi.

Ellen DeGeneres’ın programına konuk olan ABD Başkanı Barack Obama, seçim kampanyalarını özleyip özlemediği sorusuna, “Özlemiyorum. Ama Washington’ın dışına çıkmak her zaman iyidir. Zira (Washington) bazen bunaltıcı olabiliyor” yanıtını verdi.

Obama bir soru karşısında da ABD genelinde eşcinsel evliliğin hukuki bir hak haline gelmesinin, ‘siyasi kariyerinin en gurur duyduğu anlarından biri’ olduğunu söyledi.

Suriye için Putin’i aradı

ABD Başkanı Barack Obama'nın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i arayarak Suriye’deki son durumu görüştüğü bildirildi.

Kremlin'den yapılan açıklamada, "Amerikan tarafının girişimiyle Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve ABD Başkanı Barack Obama arasında telefon görüşmesi gerçekleşti. Fikir alışverişinin merkezinde Suriye'deki krizin çözümü yer aldı.

Taraflar, 11-12 Şubat günleri Münih'te yapılan Uluslararası Suriye Destek Grubu toplantısının sonuçlarını olumlu değerlendirdi" dendi. Görüşmede, ateşkes ve insani yardım konuları üzerinde çalışan iki çalışma grubunun çabalarına destek ifade edildi.

‘Devlet Başkanı olarak birçok harika karar aldım ancak…’

Diğer taraftan Obama, ‘devlet başkanı olarak birçok harika karar aldığını ancak hayatında aldığı en iyi kararın, eşi Michelle’i seçmek olduğunu’ söyledi.

‘Michelle, senin için kabaklı ekmek yapıp, sebzeleri istediğin gibi dizeceğim’

Obama Sevgililer Günü nedeniyle First Lady Michelle Obama’ya mesaj göndermeyi de ihmal etmedi. “Michelle, bu Sevgililer Günü’nde seni mutlu etmek için her şeyi yapacağım” diyen Obama, “Senin için kabaklı ekmek pişireceğim ve biraz sebze çıkarıp tam senin istediğin gibi dizeceğim” ifadesini kullandı.

‘Sen başkansın, ben de senin sevdiğin’

Michelle Obama da eşine gönderdiği Sevgililer Günü mesajında şu şiiri paylaştı: “Güller kırmızı, menekşeler de mavi, sen başkansın, ben de senin sevdiğin.”