First Lady Obama Hafta Sonuna Damgasını Vurdu

ABD Başkanı Barack Obama’nın eşi Michelle Obama önce NBC televizyonunda yaptığı dans gösterisi, sonra da 85. Oscar Ödülleri töreninde canlı yayına katılarak en iyi filmi açıklaması ile hafta sonuna damga vurdu. ABD Başkanı Barack Obama’nın eşi Michelle Obama’ın NBC telev...

First Lady Obama Hafta Sonuna Damgasını Vurdu (25 Şubat 2013)

ABD Başkanı Barack Obama’nın eşi Michelle Obama önce NBC televizyonunda yaptığı dans gösterisi, sonra da 85. Oscar Ödülleri töreninde canlı yayına katılarak en iyi filmi açıklaması ile hafta sonuna damga vurdu.

ABD Başkanı Barack Obama’nın eşi Michelle Obama’ın NBC televizyonunda yaptığı dans birkaç saat içinde video paylaşım sitesi YouTube’un en çok izlenen videoları arasına girdi. Videoyu şimdiden 3,8milyon kişi izledi, 13,5 bin kişi de First Lady’nin dansını beğendiği yorumunu yaptı.

Michelle Obama, obeziteyle mücadele için bir süredir devam ettirdiği “Haydi Hareket Edelim” kampanyası kapsamında Cuma gecesi Jimmy Fallon’ın talk show programına katıldı. Videoda Fallon kadın kılığına girdi. Hem ünlü sunucu hem de Obama, kapri pantolonları, hırkaları ve düz ayakkabılarıyla tipik birer “ABD’li ev kadını anne” rolünde “Evolution of Mom Dancing” (Anne dansının evrimi) dansını yaptı. Dans, rutin görevlerini yapan ev hanımlarının mizahi bir parodisi oldu.

Videonun ardından programda Michelle Obama, Başkan Obama’ya da sataşarak, dans notunun “B” olduğunu söyledi. First Lady, “Üç tane iyi hareketi var” diye konuştu. Obama çifti sık sık pistlerde dans ederken görüntüleniyor.

Oscar Ödül Töreni’nde ‘En İyi Film’ Anonsu Bayan Obama’dan

Bu yıl 85. kez düzenlenen Oscar ödül gecesinde yarışan 9 film ödülleri paylaşırken, en çok merak edilen en iyi film Argo’nun anonsu için Beyaz Saray’dan Michelle Obama’nın canlı yayına katılması salondakiler için sürpriz oldu. Michelle Obama, ödül sahibi filmi anons etmeden önce yaptığı konuşmada, ”Bu gece bizi güçlendiren, ufkumuzu genişleten bu 9 film, bizi zamanda geriye götürdü, güldürdü, ağlattı. Aşkın her şeye kadir olduğunu ve hayatımızın hiç ummadığımız şekilde değişebileceğini gösterdi. Daha güçlü mücadele verirsek istediğimiz her şeye sahip olabileceğimizi ispatladı. Her birinize çok teşekkür etmek istiyorum” diye konuştu.

ABD’nin Los Angeles şehrinde, Dolby Theatre isimli mekanda düzenlenen ve bütün dünyanın canlı takip ettiği Oscar ödül gecesi Twitter’da da en çok paylaşılan konu oldu. Ödül gecesinin sahne arkası sunucuları, resmi internet sayfasından yaptıkları yayında, tören esnasında Twitter’da Oscar ödülleri ile ilgili dakikada 8 bin tweet atıldığı bilgisini paylaştı.