Fenerbahçe Üniversitesi Kuruluyor

Fenerbahçe Kulübü, uzun süredir altyapı çalışmaları devam eden "Fenerbahçe Üniversitesi" için gereken başvuruyu resmen yaptıklarını ve YÖK'ün de başvuruyu işleme almayı kabul ettiğini açıkladı. Fenerbah&cced...

Fenerbahçe Üniversitesi Kuruluyor (11 Aralık 2014)

Fenerbahçe Kulübü, uzun süredir altyapı çalışmaları devam eden "Fenerbahçe Üniversitesi" için gereken başvuruyu resmen yaptıklarını ve YÖK'ün de başvuruyu işleme almayı kabul ettiğini açıkladı.

Fenerbahçe Kulübü’nün Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, Başkan Aziz Yıldırım’ın önceki gün Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı’na giderek Başkan Prof. Dr. Yekta Saraç ile Fenerbahçe Üniversitesi konusunda görüştüğünü ve “olumlu” yanıt aldığını açıkladı. Uslu, Fenerbahçe Üniversitesi’nin kurulması için artık engel kalmadığını belirtti.

Mahmut Uslu açıklamasında şöyle dedi:

"Çok zamandır beklediğimiz üniversite kurulması ile ilgili çalışmalar hemen hemen dün itibariyle YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’a bu vesileyle teşekkür ediyoruz. Çok olumlu geçti. Şu anda Fenerbahçelilere o müjdeyi verebiliriz. Eksik olan evrakların tamamlanması için bütün gerekli yazıları aldık. Eksikleri tamamlayarak bir an evvel üniversite kuruluşunu da yapacağız.”