300 Milyon Kullanıcıyı Aşan Instagram’dan Yeni Uygulamalar

300 milyon kullanıcıya ulaşan mobil fotoğraf ve kısa video paylaşım uygulaması Instagram uygulayacağı yenilikleri duyurdu Kullanıcıların çektikleri fotoğrafları paylaştığı Instagram'ın artık Twitter'dan daha fazla üyesi var. BBC'nin sorularını yanıtlay...

300 Milyon Kullanıcıyı Aşan Instagram’dan Yeni Uygulamalar (11 Aralık 2014)

300 milyon kullanıcıya ulaşan mobil fotoğraf ve kısa video paylaşım uygulaması Instagram uygulayacağı yenilikleri duyurdu

Kullanıcıların çektikleri fotoğrafları paylaştığı Instagram'ın artık Twitter'dan daha fazla üyesi var.

BBC'nin sorularını yanıtlayan Instagram CEO'su Kevin Systrom, ayda en az bir kez Instagram hesabına giren kişi sayısının 300 milyona ulaştığını açıkladı.

Twitter yakın zamanda yaptığı açıklamada kullanıcı sayısının 284 milyon olduğunu söylemişti.

CEO Systrom Instagram'ın 'Dünyayı değiştirebilecek' güce sahip olduğunu iddia ederek, "Artık bu uygulama sadece şirin bebeklerin ve köpeklerin fotoğraflarının paylaşıldığı bir yer olmaktan çıktı" dedi.

Twitter ve Facebook gibi güvenli hesapları mavi bir tik işareti ile öne çıkarmaya başlayan Instagram, uygulamanın artık daha fazla güncel konular için de kullanılmasını hedefliyor.

TAKİPÇİ SAYINIZ AZALABİLİR!

Twitter'ın en büyük sorunlarından birisi olan robot hesaplar sorununu da çözmek için uğraştıklarını söyleyen Instagram CEO'su Systrom, "Robot hesapları ya da istenmeyen içerik paylaşan hesapları takip etmek yerine, gerçek kişilerin özgün içeriklerini takip edebilmeniz için elimizden geleni yapıyoruz" diyor.

Instagram şirket politikası olarak bu tür istenmeyen içerik paylaşan hesapları doğrudan silmeye başladı.

Bunun bir sonucu olarak, Instagram kullanıcılarının takipçi sayısında bir miktar düşüş yaşanabileceği belirtiliyor.

Instagram'ın üzerinde çalıştığı bir diğer yenilik ise dünyada o anda gelişmekte olan önemli bir olay üzerine yeni paylaşım mecraları geliştirmek.

Systrom, "Böylece dünyada ne olup ne bittiğini, çok daha yakından ve güvenli bir şekilde takip edebileceksiniz" diyor.

‘DOĞRULAMA’ ÖZELLİĞİ DE GELİYOR

Öte yandan Instagram’a Twitter ve Facebook’ta olduğu gibi hesap doğrulama özelliği (Verified account) geleceği duyuruldu. Böylece kullanıcıların ünlüler ve markaların sahte hesapları konusunda tuzağa düşmesinin engelleneceği ifade edildi.