Facebook, yeni yüksek teknoloji laboratuvarı Area 404’ü tanıttı

Sosyal medya ve teknoloji devi Facebook, mühendislerin yeni teknolojik araştırmalar yapabileceği yeni laboratuvarını basına tanıttı. AP'in haberine göre, Facebook'un ABD'nin Kaliforniya eyaletinde bulunan merkezindeki yeni laboratuvarında mühendisler, farklı test...

Facebook, yeni yüksek teknoloji laboratuvarı Area 404’ü tanıttı (5 Ağustos 2016)

Sosyal medya ve teknoloji devi Facebook, mühendislerin yeni teknolojik araştırmalar yapabileceği yeni laboratuvarını basına tanıttı.

AP'in haberine göre, Facebook'un ABD'nin Kaliforniya eyaletinde bulunan merkezindeki yeni laboratuvarında mühendisler, farklı testler yaparak, şirketin gelecekte faaliyet göstermek istediği alanlara yönelik araştırma yapıyor.

'Area 404' adı verilen ve bir futbol sahasının üçte biri büyüklüğündeki laboratuvarda, enerji verimliliğine duyarlı veri sunucuları da test ediliyor. Sanal gerçeklik başlıkları, yüksek irtifalı dronelar ve elektron mikroskoplar gibi yüksek teknoloji aygıtlarının bulunduğu laboratuvarda 360 derece görüntü ve resim çekebilen bir video kamera prototipi de yer alıyor.

Facebook Mühendislik ve Altyapı Başkanı Jay Parikhi, laboratuvarla ilgili "Dünyada iletişimi düşündüğünüzde, insanları birbirine bağlamak için farklı türde donanım oluşturmanız gerekiyor. Örneğin, sanal gerçeklik teknolojisini doğru biçimde geliştirmek için lens ve işlemcilerden oluşan bir donanım düzenlemeye çalışıyoruz" dedi.