Facebook Sonunda Pes Etti: Yıllardır Beklenilen “O Tuş” Geliyor!

Zuckerberg, “beğenmeme” tuşunu test ettiklerini açıkladı Facebook’un kurucu CEO’su Mark Zuckerberg, kullanıcılardan gelen yoğun talep sonucu, empati kurarak, “beğenmedim” tuşunu uygulamaya koymayı düşündüklerini açıkladı. ...

Facebook Sonunda Pes Etti: Yıllardır Beklenilen “O Tuş” Geliyor! (15 Eylül 2015)

Zuckerberg, “beğenmeme” tuşunu test ettiklerini açıkladı

Facebook’un kurucu CEO’su Mark Zuckerberg, kullanıcılardan gelen yoğun talep sonucu, empati kurarak, “beğenmedim” tuşunu uygulamaya koymayı düşündüklerini açıkladı.

Zuckerberg, Facebook’un Kaliforniya’da Menlo Park’taki merkezinde düzenlenen bir toplantıda yaptığı ve kişisel sayfasında da videosunu yayınladığı konuşmasında, bu konuda çok soru geldiğini belirterek, “sonunda sizi duydum, biz konuda çalışıyoruz, büyük çoğunluğun ihtiyacını karşılayacak bir çözüm sunacağız” dedi.

Konuşmanın tamamını buradan izleyebilirsiniz.

BAŞKA BİR YENİLİK DAHA

WSJ da, Facebook’un 360-derece videoların esas alındığı yeni bir uygulama üzerinde çalıştığını duyurdu.

Habere göre henüz test aşamasında olan bu uygulama ile, 360 derece (spherical) olarak çekilen videolar, kullanıcıların telefonlarını sağa, sola, yukarıya ve aşağıya çevirme hareketleri ile izleyebilmelerini sağlayacak. Ayrıca uygulama hem iOShem de Android platformlarda kullanılabilecek.

Bir sonraki aşamalarının Sanal Gerçeklik (VR) ve Arttırılmış Gerçeklik (AR) teknolojisi olduğunu birçok kez dile getiren Facebook‘un, bu uygulama ile mobil cihazları da sisteme entegre etmek istediği görülüyor. Henüz test aşamasında olan uygulamanın ne zaman kullanıma sunulacağı ise belli değil.