Ezeli Rakip Teknoloji Devleri Bu Kez Birleşti!

Dünyanın en büyük teknoloji firmalarından bazıları, farklılıklarını bir kenara koyarak, tek amaç doğrultusunda ortak hareket etme kararı aldı. Listede Google, Facebook ve Microsoft başı çekiyor. Google, Facebook, Microsoft, HP, Dell, Cisco, Qualcomm, Amazon Web Services, Fujitsu v...

Ezeli Rakip Teknoloji Devleri Bu Kez Birleşti! (28 Nisan 2014)

Dünyanın en büyük teknoloji firmalarından bazıları, farklılıklarını bir kenara koyarak, tek amaç doğrultusunda ortak hareket etme kararı aldı. Listede Google, Facebook ve Microsoft başı çekiyor.

Google, Facebook, Microsoft, HP, Dell, Cisco, Qualcomm, Amazon Web Services, Fujitsu ve Rackspace, online zararlılara karşı tek vücut olarak hareket edecek. Firmaların yaptığı prensip anlaşmasına göre; devler bir havuz oluşturup, ayda 100.000′er dolar ödeyecek. Mühendisler ve uzmanlar da bu harekete destek verecek.

Büyüklerin hedefinde öncelikle, pek çok tüketiciye ciddi zararlar veren OpenSSL temelli zararlı Heartbleed var. Heartbleed; Facebook, Instagram, Tumblr, Gmail ve YouTube gibi Google servisleri ile Yahoo, Etsy, Flickr ve Netflix’e saldırmasıyla, teknoloji dünyasının sürekli gündeminde.

Mynet Teknoloji