Etkileşimli Raket Reklamı Görenleri Uçuruyor!

İsveç’in başkenti Stockholm’deki bir metro istasyonuna yerleştirilen etkileşimli raket reklamı yaratıcılığın sınırlarını zorluyor. Outdoor reklamcılığında dikkat çekebilmek için girişilen dijital yaratıcılık arayışları ortaya ilginç ürünler çıkartıyor. İşte bu...

Etkileşimli Raket Reklamı Görenleri Uçuruyor! (3 Mart 2014)

İsveç’in başkenti Stockholm’deki bir metro istasyonuna yerleştirilen etkileşimli raket reklamı yaratıcılığın sınırlarını zorluyor.

Outdoor reklamcılığında dikkat çekebilmek için girişilen dijital yaratıcılık arayışları ortaya ilginç ürünler çıkartıyor. İşte bunlardan bir tanesi de Stockholm’deki Odenplans metro istasyonunda sergilendi.

İskandinav OTC ürünleri eczane zinciri firması Apotek, Apolosophy adındaki saç bakım ürünü için çok ilginç bir reklam çalışması ortaya koydu.

Gelen trenin hızına göre panodaki kadının saçlarının uçuşması çevredekilerin şaşkın bakışlarına neden oluyor.

Rakette yer alan fotoğraftaki kadının saçları tren geldiği zaman rüzgarın etkisiyle sürpriz bir şekilde adeta canlanıp uçuşmaya başlıyor. Doğal olarak görenleri de şaşırtarak, tren beklemenin sıkıcılığından uzaklaştırıp gülümsetiyor.

Peki nasıl oluyor?

Aslında çok da karmaşık değil. Panonun içerisine yerleştirilen ultrasonik sensörler trenin gelişini algılıyor ve video görüntüsünü devreye sokuyor. Saçlar uçuşuyor, kadın gülümsüyor, saçlarını toparlıyor.

İşte şaşırtan görüntüler: