Geçmişten Günümüze Kırmızı Halı Defilesi

İngiltere’de faaliyet gösteren dijital pazarlama ajansı Mediarun, 1929 yılından bu yana En İyi Kadın Oyuncu Oscar’ını alan sanatçıların ödül töreninde giydikleri kıyafetleri bir infografikte topladı. Malum, Oscarlar’ı kimlerin aldığı kadar Kırmızı Halı’dan kimlerin n...

Geçmişten Günümüze Kırmızı Halı Defilesi (3 Mart 2014)

İngiltere’de faaliyet gösteren dijital pazarlama ajansı Mediarun, 1929 yılından bu yana En İyi Kadın Oyuncu Oscar’ını alan sanatçıların ödül töreninde giydikleri kıyafetleri bir infografikte topladı.

Malum, Oscarlar’ı kimlerin aldığı kadar Kırmızı Halı’dan kimlerin nasıl geçtiği, kadın oyuncuların giydiği tuvaletler de her yıl magazin basınında önemli bir yer tutuyor.

İngiltere merkezli dijital pazarlama ve danışmanlık firması Media Run tarafından yayımlanan eğlenceli infografikte, tüm zamanların en iyi kadın oyuncu kategorisinde Oscar kazanan oyuncuların kıyafetleri bir araya getirildi.

Yayınlanan infografik, Akademi Ödülleri’nin aslında modayı ön plana taşıdığını gösteriyor. Oscar kıyafetlerinde bir yolculuğa çıkaran bu çalışmadan sonra belki kim bilir o gün giyilen elbiselere özel bir Oscar ödül töreni de düzenlenebilir.

İşte geçmişten günümüze Oscar’ın moda tarihçesi…

Görselin üzerine tıklayarak büyütebilirsiniz.