18 yaşında dünya müzik listelerinin en üst sıralarında

Zara Larsson henüz 18 yaşında çok genç olmasına rağmen ünlü olmak için uzun bir yol kat etti Sanatçı henüz 10 yaşında “My Heart Will Go On” şarkısıyla İsveç‘in Yetenek Sizsiniz yarışması Talang 2008’i kazanm...

18 yaşında dünya müzik listelerinin en üst sıralarında (13 Mart 2016)

Zara Larsson henüz 18 yaşında çok genç olmasına rağmen ünlü olmak için uzun bir yol kat etti

Sanatçı henüz 10 yaşında “My Heart Will Go On” şarkısıyla İsveç‘in Yetenek Sizsiniz yarışması Talang 2008’i kazanmış ve adını kitlelere duyurmuştu. Şarkıcı elktro pop tarzında yeni çıkan albümü “Lush Life” ile Avrupa’da başarıyı yakaladı ve listelerde zirvelere tırmanan parçalarıyla platin ödüllerini kazandı.

Zara Larsson albümü hakkında şunları söyledi: “Lush Life, eğlence ile alakalı bir albüm. Bundan ötesi yok aslında. Yanı sabah uyanıp o günü son gününmüş gibi yaşamak. Bir kaç insana aşık olup ardından biraz ayrılık acısı çekmek. Fakat sonrasında neyse boş ver bir şey olmaz demek. Birine bağımlı olmak istemezsin. Sadece hayatı yaşamaktır arzun.”

Larsson, İngiliz Grammy Ödüllü MNEK ile ortak çalıştı ve “Never Forget You” isimli şarkısını çıkardı. Şarkı İsveç‘te 1 numaraya, İngiltere’de 5 ve Avustralya’da 3 numaraya kadar yükseldi. Ayrıca Spotify üzerinde dünya üzerinde 100 milyon kez indirildi.

Şarkıcı, Rihanna’ya çok benzeyen sesiyle dikkatleri üzerine çekiyor. Larsson, ayaklarının yere bastığını üne kavuşmanın kendisini değiştirmediğini söylüyor: “Müzik benim hayatım. Fakat hala aynı arkadaşlarımla, ailemle birlikteyim. 10 yıl önce hayatım nasılsa şimdi de aynen öyle hiçbir şeyim değişmedi. Olan bitenin farkında olmak kolay değil. Bu durumu aklıma sokmalıyım biraz. Başarı yakaladığımı bilmem gerek. Ancak ailemi hep yanımda tutarım çünkü ayaklarım onlar sayesinde yere basar.”

Zara Larsson, mavi yeşil gözlerini, evrenin eğlence merkezi dediği ABD’ye dikmiş durumda. Şarkıcının “Lush Life” adlı albümü tüm müzik marketlerde ve dijital müzik platformlarında satışa çıktı.

Euronews / Akif Altundaş