Edremit Sele Teslim Oldu

Balıkesir’in Erdemit İlçesi’nde, önceki akşam saatlerinde başlayan sağanak yağmur ev ve işyerlerinde su baskınlarına neden oldu. Çanakkale’yi İzmir ve Balıkesir’e bağlayan E-87 Karayolu da sel nedeniyle trafiğe kapandı. İlçedeki okullarda Pazartesi günü bir gün ...

Edremit Sele Teslim Oldu (10 Mart 2013)

Balıkesir’in Erdemit İlçesi’nde, önceki akşam saatlerinde başlayan sağanak yağmur ev ve işyerlerinde su baskınlarına neden oldu.

Çanakkale’yi İzmir ve Balıkesir’e bağlayan E-87 Karayolu da sel nedeniyle trafiğe kapandı. İlçedeki okullarda Pazartesi günü bir gün süreyle eğitime ara verildi.

Edremit Kaymakamı Osman Tunç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaşananın çok büyük afet olduğunu belirterek ”Son üç dört saat içerisinde metrekareye 117 kilogram yağış aldık” dedi.

Araçlarında mahsur kalanlar, belediye ekipleri ve civar yerleşim yerlerinden çağrılan özel kepçe ve iş makineleri ile kurtarıldı. Balıkesir’den gelen 9 kişilik Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) kurtarma ekipleri de ilçedeki çalışmalara katıldı.

Kaz Dağı’nın tepelerinden gelen suyun baskınlarda etkili olduğu belirtildi. Şans eseri şu ana kadar can kaybı haberi gelmezken, maddi hasar büyük boyutlarda.(AA – DHA)