Dünyanın İlk Hayatta Kalan Yedizleri 16 Yaşındalar

19 Kasım 1997 günü dünyaya gelen bebekler 16. doğum günlerini kutladılar Amerika’nın Iowa kentinde yaşayan McCaughey ailesi bundan 16 yıl önce doktorların pek de yaşam şansı vermedikleri yedizlerini dünyaya getirdiklerinde oldukça şaşkındılar. Şimdi geçen 16 yılın ardında...

Dünyanın İlk Hayatta Kalan Yedizleri 16 Yaşındalar (20 Kasım 2013)

19 Kasım 1997 günü dünyaya gelen bebekler 16. doğum günlerini kutladılar

Amerika’nın Iowa kentinde yaşayan McCaughey ailesi bundan 16 yıl önce doktorların pek de yaşam şansı vermedikleri yedizlerini dünyaya getirdiklerinde oldukça şaşkındılar.

Şimdi geçen 16 yılın ardından Kenny, Kelsey, Natalie, Brandon, Alexis, Nathan and Joel McCaughey, kocaman birer delikanlı ve genç kız oldular.

İlk başlarda oldukça zorluklar yaşayan aile, yedizleri hayatta tutabilmek için büyük bir mücadele vermiş.

Yedizlerin bir günde tükettiği süt miktarının 42 şişe ve kullanılan bebek bezinin 52 adet olduğunu düşünürseniz hayli masraflı olduklarını tahmin edebilirsiniz.

Aile bu masraflarla baş edebilmek için yerel basın aracılığıyla bir bağış kampanyası oluşturmuş ve hala zaman zaman bu desteklerle yaşamlarını sürdürüyorlar.

Ailenin aldığı bazı yardımların arasında, 5.500 metrekarelik bir ev, bir minibüs, bir yıl süre makarna ve peynir, tüm çocuklara Iowa’da herhangi bir devlet üniversitesi tam için burs ve iki yıl çocuk bezi gereksinimlerinin karşılanması yer alıyordu.