Dünyanın En Saygın 40 İnsanı Açıklandı

İngiliz merkezli uluslararası araştırma şirketi YouGov, 23 ülkede 25 bin katılımcıyla yaptığı araştırmada dünyanın en saygın 20 erkek ve 20 kadınını belirledi YouGov’un her yıl yaptığı araştırmanın bu yılki sonuçlarına göre, Microsoft’un k...

Dünyanın En Saygın 40 İnsanı Açıklandı (3 Şubat 2015)

İngiliz merkezli uluslararası araştırma şirketi YouGov, 23 ülkede 25 bin katılımcıyla yaptığı araştırmada dünyanın en saygın 20 erkek ve 20 kadınını belirledi

YouGov’un her yıl yaptığı araştırmanın bu yılki sonuçlarına göre, Microsoft’un kurucusu Bill Gates dünyada en çok hayranlık duyulan erkek seçilirken kadınlarda ise ilk sırada Angelina Jolie yer aldı.

25 bin kişinin katılımıyla düzenlenen ankete göre, 10 kişiden biri Angeline Jolie’ye saygı duyulması gerektiğini düşünüyor. Aktris, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komisyonu İyi Niyet Elçisi göreviyle de takdir kazanıyor. Ankette kadınlar arasında Nobel Ödüllü Pakistanlı insan hakları aktivisti Malala Yusufzai ikinci, eski ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ise üçüncü oldu.

En saygın erkekler sıralamasında da Bill Gates’den sonra ikinci sırayı ABD Başkanı Barack Obama alırken, üçüncü sırada da Çin Devlet Başkanı ve Çin Komünist Partisi'nin Merkez Komitesi Genel Sekreteteri Xi Jinping yer aldı.

Sonuçlara göre dünyanın en hayran olduğu kadın ve erkekler arasında ilginç isimler de var. İşte dünyanın en saygın 20 erkek ve kadını: