Dünya Bu Videoları Konuşuyor

‘Time-lapse’ (hızlandırılmış video) tekniği kullanılarak hazırlanmış iki video bu haftaya damgasını vurdu. Birinde 9 yılda tamamlanan 104 katlı bir gökdelenin yapımı 2 dakikaya sığdırılırken, diğerinde ise insanın 60 yıllık yaşamı 5 dakikaya sığdırıldı. 9 Yılı ...

Dünya Bu Videoları Konuşuyor (14 Eylül 2013)

Time-lapse’ (hızlandırılmış video) tekniği kullanılarak hazırlanmış iki video bu haftaya damgasını vurdu. Birinde 9 yılda tamamlanan 104 katlı bir gökdelenin yapımı 2 dakikaya sığdırılırken, diğerinde ise insanın 60 yıllık yaşamı 5 dakikaya sığdırıldı.

9 Yılı 2 Dakikaya Sığdı

ABD’de 11 Eylül 2001 yılında gerçekleşen saldırılar sonrası yıkılan Dünya Ticaret Merkezi kulelerinin yerine yapılan 104 katlı yeni binanın, 9 senelik yapım süreci, 2 dakikalık bir video ile gözler önüne seriliyor. Dünyanın her yerinden canlı görüntü akışlarını veren ünlü webcam sitesi Earthcam tarafından hazırlanan videoyu internette 3 gün de 1,5 milyondan fazla kişi izledi.

Bir İnsanın 5 Dakikaya Sığdırılan Koskoca Bir Ömrü

Anthony Cerniello’nun bir insanın yaşlanma sürecini konu alan simülasyon videosu izleyenleri şaşkına çeviriyor.

Cerniello arkadaşı Danielle’i model olarak kullandı. Danielle’in genç ve yaşlı akrabalarından Danielle’e en çok benzeyenlerin fotoğraflarını birleştirdi. Sonrasında animatörler ve 3D uzmanları bu mükemmel videoyu ortaya çıkardı.

Fotoğraflar: Keith Sirchio
Animator: Nathan Meier
Animator: Edmund Earle
Nuke Artist: George Cuddy
Müzik: Mark Reveley