‘Dokunmatik’ Ofis 2013 Geliyor

Yazılım devi Microsoft, Word, Excel, Powerpoint ve Outlook’un, tablet ve dokunmatik ekranlı bilgisayarlarla daha iyi çalışması için yeniden tasarlandığını açıkladı. Yeni Office yazılımı, Microsoft’un satın aldığı Skype video sohbet programını da içerecek. Kullan...

‘Dokunmatik’ Ofis 2013 Geliyor (31 Ocak 2013)

Yazılım devi Microsoft, Word, Excel, Powerpoint ve Outlook’un, tablet ve dokunmatik ekranlı bilgisayarlarla daha iyi çalışması için yeniden tasarlandığını açıkladı. Yeni Office yazılımı, Microsoft’un satın aldığı Skype video sohbet programını da içerecek.

Kullanıcılar, Office programlarına yeni özellikler ve fonksiyonlar eklemek istediklerinde bunu, yazılımın yeni versiyonuna eklenen ‘uygulama mağazası’ üzerinden yapabilecekler.

Office programları, Microsoft’un kazancının önemli bir kısmını ifade ediyor.

Programlar, Microsoft işletim sistemi ile çalışan kişisel bilgisayarların yanı sıra Apple işletim sistemi ile çalışan Mac bilgisayarlarda da kullanılabiliyor.

Piyasanın önde gelen firması Microsoft Office, kullanıcıların sadakatini garanti altına almak için, daha ucuz alternatiflerinden daha fazla özellik sunmaya çalışıyor.

Geçen yıl firmanın Office programını üreten bölümü yaklaşık 24 milyar dolar kazanç elde etmişti.

Bu Microsoft’un kazancının yaklaşık olarak üçte birine denk düşüyor.

ABD firmasının son dönemlerde kaydedilen yüzde 4’lük düşüş, kullanıcıların, yeni sürüm piyasaya sürülmeden önce eski sürümleri satın almaktan imtina etmesine bağlanıyor.

Yazılımın başarı kazanması, Windows 8 işletim sisteminin satışlarını da olumlu etkileyebilir.

Windows 8 de, tablet ve dokunmatik ekranlı bilgisayarlar göz önüne alınarak hazırlandı.

Araştırmalar, kullanıcıların, Microsoft Windows’un yeni sistemlerine, Windows 7 ve Windows Vista’ya geçtiklerinden daha düşük bir hızda geçtiğini ortaya koyuyor.

Microsoft henüz Office yazılımının Apple iPad tabletleri için kullanılacak bir sürümünü üretmedi.