Doktorlar Profesyonel Dansçılara Taş Çıkardılar

Bu videoyu izlemekle hem eğlenecek hem de yoksul hastaların tedavisine katkıda bulunacaksınız İspanya’da ekonomik kriz sonucu hastalıkların araştırmaları için ayrılan fonlarda kısıntıya gidilmesi nedeniyle, Tıbbi ve Biyolojik Araştırmalar Enstitüsü doktorları çektikleri klip...

Doktorlar Profesyonel Dansçılara Taş Çıkardılar (20 Ekim 2014)

Bu videoyu izlemekle hem eğlenecek hem de yoksul hastaların tedavisine katkıda bulunacaksınız

İspanya’da ekonomik kriz sonucu hastalıkların araştırmaları için ayrılan fonlarda kısıntıya gidilmesi nedeniyle, Tıbbi ve Biyolojik Araştırmalar Enstitüsü doktorları çektikleri klipte dans ederek konuya dikkat çekip para toplamaya çalışıyorlar.

Avrupa’da ekonomik krizden en çok etkilenen ülkelerden İspanya’da, Barselona Biyotıp Araştırmaları Enstitüsü (IRB Barselona) bilim insanları, kanser ve metastaz, Alzheimer hastalığı ve diyabet gibi hastalıkların araştırma bütçelerinde kısıntıya gidilmesinin ardından konuya dikkat çekmek için dans ettikleri bir video yayınladılar.

Videoda bilim insanları odalarında ve laboratuvarlarda, Katalonya’nın meşhur mekanlarında beyaz önlükleriyle dans ederken görülüyorlar. Enstitü çalışanı Anna Merlos, The Local gazetesine yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bilimin insani yüzünü göstermeyi amaçladık. Bilim insanları da umutlarıyla, korkularıyla ve hayalleriyle insandırlar”. Enstitü mensupları eylemlerini ilaç şirketleriyle birlikte düzenledirler.

Bu videonun YouTube’da her izlenmesi, IRB Barselona’daki araştırmalar için fon sağlayacak.