Doktor Bu Ne?

Ayten Alpman’ın Türkiye’nin ulusal değerleri arasına girmiş “memleketim” şarkısının, Ferhat Göçer tarafından Türk Telekom reklamında tenorları aratmayacak bir yorumla bağıra bağıra söylenmesi sosyal medya ve sanatçılar arasında tepkilere neden oldu. Pop müziğinin ün...

Doktor Bu Ne? (28 Mart 2013)

Ayten Alpman’ın Türkiye’nin ulusal değerleri arasına girmiş “memleketim” şarkısının, Ferhat Göçer tarafından Türk Telekom reklamında tenorları aratmayacak bir yorumla bağıra bağıra söylenmesi sosyal medya ve sanatçılar arasında tepkilere neden oldu.

Pop müziğinin ünlü ismi Ferhat Göçer, Türk Telekom’un fiber internet teknolojisinin tanıtım reklamın için ‘Memleketim’ parçasını seslendirdi. Ne var ki dün gece ilk kez yayınlanan reklam filminde Göçer’in tenorları aratmayan performansı tepkilere neden oldu. Göçer’li reklam Twitter’da  gösterilen tepkiler nedeniyle TT listesinde ilk sıraya kadar çıktı.

Şarkıya kendi yorumunu katan Göçer’e ünlü isimlerin Twitter yorumlarından bazıları şöyleydi; tiyatro sanatçısı Asuman Dabak, “İyi hoşta bu reklamdaki canım Memleketim şarkısı neden katledilmiş? :(” tweetiyle şarkıcıya tepkisini gösterdi. Sivri dilli şarkıcı Arto, “Ferhat Göçer T… T…kom reklamında bağırıp çağırdığı Memleketim şarkısıyla bizi memleketten soğuttu!” yorumuyla Göçer’e gönderme de bulunmayı ihmal etmedi. Reklam filmindeki şarkıya tepki veren isimler arasında ‘Leyla ile Mecnun dizisi oyuncularından Ahmet Mümtaz Taylan da “Bazen nedensiz kulak tırmalar benim memleketim” tweetiyle yerini aldı. Birçok tepki alan Göçer’e oyuncu Cem Davran ise “İyi de Memleketim şarkısına bu yapılır mı? Hangi ton bu?” tweetiyle tepkisini gösterdi. Ferhat Göçer, gelen tepkilerle ilgili olarak şu ana kadar sessizliğini korudu.