Direniş Store!

Kamil Eryazar Direnişin mağazası açıldı Hakları ödenmeden işten atıldıktan sonra direnişe geçerek kendi olanaklarıyla üretime başlayan Kazova Tekstil işçileri, bugün ürettikleri kazakları satacakları bir mağaza açtılar. Diğer mağazalardan farklı olarak burası aynı zaman...

Direniş Store! (26 Ocak 2014)

Kamil Eryazar

Direnişin mağazası açıldı

Hakları ödenmeden işten atıldıktan sonra direnişe geçerek kendi olanaklarıyla üretime başlayan Kazova Tekstil işçileri, bugün ürettikleri kazakları satacakları bir mağaza açtılar. Diğer mağazalardan farklı olarak burası aynı zamanda bir kültür merkezi de olacak.

Kazova işçileri, kuracakları kooperatifle halk için ucuz ve kaliteli kazak üretme sözlerini yerine getiren işçiler, Şişli Bomonti’de Diren Kazova-DİH kültür merkezi ve satış mağazası açtılar.

Açılış için saat 15.30 da Şişli Meydanı’nda toplanan kitle buradan mağazanın bulunduğu Bomonti’ye kadar bir yürüyüş gerçekleştirdi.

Mağaza önünde düzenlenen törende Kazova işçilerinin yanı sıra direnişteki konuk Punto deri ve Goldaş işçileri de birer konuşma yaptılar. Ayrıca Nakliyat-İş Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu ve sanatçılar adına Feyyaz Yaman konuştular.

Kazova işçilerinin ürettikleri kazakların sergilendiği sokak defilesinin ardından Ötekiler Müzik Topluluğu, Grup Bandista ve Grup Yorum konser verdiler.