Dijital Medyada Flipboard – Guardian İşbirliği ve 50 Milyon Dergi Editörü!

‘Sosyal hayat derginiz’ sloganıyla yola çıkan aplikasyon Flipboard, geçtiğimiz Salı günü yeni versiyonu 2.0’yi tanıttı. Sosyal medyadaki beslemelerle tasarlanan yeni nesil derginin bu versiyonunda okuyucular daha aktif rol alıyor. Flipboard’un tasarımcı şirketi ...

Dijital Medyada Flipboard – Guardian İşbirliği ve 50 Milyon Dergi Editörü! (3 Nisan 2013)

‘Sosyal hayat derginiz’ sloganıyla yola çıkan aplikasyon Flipboard, geçtiğimiz Salı günü yeni versiyonu 2.0’yi tanıttı. Sosyal medyadaki beslemelerle tasarlanan yeni nesil derginin bu versiyonunda okuyucular daha aktif rol alıyor.

Flipboard’un tasarımcı şirketi Poynter’den Jeff Sondermann, kendi sayfanızı hazırlayabildiğiniz uygulamanın beraberinde 50 milyon dergi editörü de getirdiğini söylüyor.

Yeni Flipboard ile ilk ortak yayını yapacak olan ise The Guardian gazetesi. The Guardian, kendi içeriğini de derginin konseptine dahil ediyor. Guardian’ın Amerika ofisinden Gennady Kolker, CJR.org sitesine verdiği bilgide ilk üç derginin içeriğinin Guardian’ın gazetecilik tarzı doğrultusunda (kaygısız, neşeli ve ilgi çekici) seçileceğini söylüyor.

The Guardian’ın Flipboard’un yeni sürümünde katkısı bulunması sürpriz değil. Dünyaca ünlü gazete, daha önce de bu tarz yeniliklere katkıda bulunmuştu. Kolker, bu tarz çalışmaların onların yenilikçi ve her gün büyüyen yüzlerini yansıttığını söylüyor.

Flipboard’un yeni sürümü aynı zamanda bize Guardian’ın ilk içerik paylaşım tecrübesinin nasıl sonuçlar doğurduğunu da gösterecek.
Aktuel.com.tr