Deve Kazası!

Talihsiz belediye başkanının zor anları… Muğla’nın Fethiye İlçesi Karaçulha Beldesi’nde bu yıl üçüncüsü yapılan Karaçulha Deve Güreşleri, talihsiz bir kazaya sahne oldu. 80 devenin katıldığı güreşleri düzenleyen Ak Partili Karaçulha Belediye Başkanı Yusuf Çaylı, ...

Deve Kazası! (5 Şubat 2013)

Talihsiz belediye başkanının zor anları…

Muğla’nın Fethiye İlçesi Karaçulha Beldesi’nde bu yıl üçüncüsü yapılan Karaçulha Deve Güreşleri, talihsiz bir kazaya sahne oldu. 80 devenin katıldığı güreşleri düzenleyen Ak Partili Karaçulha Belediye Başkanı Yusuf Çaylı, güreş ağası seçimlerinin ardından deveye binerek halkı selamlamak istedi. Yusuf Çaylı çöktürülen ’Pala Remzi’ adlı güreş devesinin üzerine oturup sıkıca tutundu. Bir süre yerde oturan deve, sahibinin talimatıyla kalkmaya başladı. Önce arka ayaklarının üzerine kalkan devenin üzerinde tutunamayan Yusuf Çaylı, takla atarak kum zemine düştü. Çevredekilerin yardımıyla ayağa kalkabilen Çaylı’ya, 112 Acil Servis ekipleri müdahale etti. Tedavisinin ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da attan düştüğünü hatırlatan Yusuf Çaylı, “Başbakanımızın izinden gidiyoruz” dedi.

15 bin TL ödeyerek Karaçulha Güreş Ağası olan Yusuf Çaylı’nın eşi Şerife Çaylı, eşinin deveden düşmesi üzerine gözyaşlarını tutamadı. Çaylı, eşinin boynuna sarılarak ağladı ve sağlık durumu hakkında bilgi almaya çalıştı.

Başkan, her ne kadar güreş programı sarkmasın diye “iyiyim, bir şeyim yok” dediyse de, akşama doğru şiddetli ağrıları başladı. Fethiye Devlet Hastane’sine başvuran Çaylı, sağlık kontrollerinden geçirildi. 2 saat sonra taburcu edilen Yusuf Çaylı’ya ağrı kesici ilaçlar verildi.