Kayıp Pamir İçin İstanbul Ayakta!

3,5 yaşındaki Pamir’i bulmak için İstanbul’daki sosyal medya kullanıcıları seferber oldu Sabah saatlerinde, Sarıyer Zekeriyaköy’deki evinden çıkan 3,5 yaşındaki Pamir Dikdik her yerde aranıyor. Arama çalışmalarına AKUT, Jandarma, itfaiye ve belediye ekipleri devam ediyor....

Kayıp Pamir İçin İstanbul Ayakta! (4 Nisan 2014)

3,5 yaşındaki Pamir’i bulmak için İstanbul’daki sosyal medya kullanıcıları seferber oldu

Sabah saatlerinde, Sarıyer Zekeriyaköy’deki evinden çıkan 3,5 yaşındaki Pamir Dikdik her yerde aranıyor. Arama çalışmalarına AKUT, Jandarma, itfaiye ve belediye ekipleri devam ediyor.

Sarıyer Zekeriyaköy Fesleğen Sokakta bulunan evinden anne ve babası uyurken tek başına çıkan 3,5 yaşındaki Pamir Dikdik’ten haber alınamıyor.

Saat 09.00 sıralarında çocuğunun evde olmadığını farkeden baba Serdar Dikdik olayı polise ve jandarma ekiplerine haber verdi. Babanın ihbarıyla olay yerine gelen jandarma ekipleri küçük Pamir’i bulmak için çalışma başlattı.

Önce yakın alanlar arandı. Daha sonra ormanlık alana giren jandarma ekipleri küçük çocuğu aramaya devam ediyor. Bir yandan da üst sokakta bulunan su kuyusu çocuğun içine düşme ihtimaline karşı itfaiye ekipleri tarafından boşaltılıyor.

Twitter kullanıcıları Pamir için seferber oldu! #PamirAranıyor

Pamir kaybolduğu haberinin paylaşılmaya başlandığı öğle saatlerinden itibaren İstanbul’daki Twitter kullanıcıları #PamirAranıyor hashtag’i ile seferber oldular. Hashtag akşam saatlerinde TT listesinde ilk sıraya yükseldi. Çok sayıda kişi Pamir’i arama çalışmalarına gönüllü katılmak için Sarıyer Zekeriyaköy civarına gitti. Arama çalışmaları anlık olarak aynı hashtag altında koordine edilip, yönlendiriliyor.

Pamir ormanlık alan dahil her yerde aranıyor

Sabah evde uyudukları sırada çocuğunun evden ayrıldığını söyleyen acılı baba Serdar Dikdik “Çocuğumuz evin kapısını açarak evden kaçmış. Sabah 9.30’dan itibaren yok. Polis Jandarma herkes arıyor. Çocuğumu görenlerin, duyanların haber vermesini bekliyoruz” dedi.

Üzerinde uyku tulumu var ve ayakkabısız!

Çocuğunun 3,5 yaşında olduğunu üzerinde uyku tulumu ile ayakkabısız olarak kayıplara karıştığını belirten baba, “Polise Jandarmaya haber verdik. Pamir ormanlık alan dahil her yerde aranıyor. Sosyal medyada da duyuru yaptık. Herkesten yardım bekliyoruz ” diye konuştu.

Akut ekibi ve jandarma komandoları da arama yapıyor!

Olayı haber alan AKUT ekibi de saat 16.00 sıralarında aramalara katıldı.  Aramalara Hadımköy Jandarma Komando taburundan 50 er ve komutanlar katıldı. Zekeriyaköy’ün etrafındaki ormanlık alana dağılan komandolar, ekipmanlarıyla birlikte küçük Pamir’i aramayı sürdürüyor. Çocuğun evde giydiği ayakkabısı da arama kurtarma köpeğine koklatılarak iz sürülüyor.

Helikopter destekli aramalar sürüyor

Olay yerinin bulunduğu alana helikopter de sevk edildi. Pamir’in araması termal kameralı, iz köpekli 200 kişilik jandarma, AFAD, AKOM, AKUT ve binlerce kişi ile sürdürülüyor.

İstanbul  Zekeriköy Jandarma Karakol Komutanlığı Tel: 0212 202 68 22

Jandarma İmdat 156