Çok Acımasızlar!

Son olarak ‘Meclis’te türbanlı vekiller’ konusunda görüşlerini açıklayan Rahşan Ecevit, Twitter’da ‘malum kadrolar’ tarafından öldürüldü! Eski Başbakan ve CHP Genel Başkanı merhum Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Ecevit “türban konusundaki açıklaması” nedeniyle bu...

Çok Acımasızlar! (9 Kasım 2013)

Son olarak ‘Meclis’te türbanlı vekiller’ konusunda görüşlerini açıklayan Rahşan Ecevit, Twitter’da ‘malum kadrolar’ tarafından öldürüldü!

Eski Başbakan ve CHP Genel Başkanı merhum Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Ecevit “türban konusundaki açıklaması” nedeniyle bu akşam Twitter’da  ‘malum kadrolar’ tarafından gerçek dışı AllahRahmetEtsin RahşanEcevit hashtagi ile öldürüldü.

TBMM’de geçen hafta dört türbanlı vekilin Genel Kurul çalışmalarına katılması ve TBMM’de türbanın serbest hale gelmesiyle ilgili Rahşan Ecevit şu açıklamayı yapmıştı:

“Dört türbanlı hanım milletvekilinin TBMM Genel Kurulu’na hiçbir sorun çıkmadan katılmasıyla türban konusunun artık kapanmış olduğu üst düzey yetkililer tarafından belirtilmektedir. Aslında konu kapanmamıştır. Aksine, bu durumun kamuda emsal teşkil edeceği, dolayısıyla mahalle baskısı yaratacağı, ki şimdiden başlamıştır, kadına  karşı şiddeti, özellikle hayatlarını şekillendirme aşamasında olan kız çocuklarına tercih hakkı tanımaması gibi sorunları da tırmandıracağı için aile faciaları yaşanacaktır. TBMM’deki türbanlı dört milletvekili hemcinslerine büyük rahatsızlık vermiştir.”