Can Dündar ve Erdem Gül’ün Çocukları Konuştu

Can Dündar’ın oğlu Ege Dündar bu akşam CNN Türk’te yayınlanan “Her Şey” programına katıldı. Erdem Gül’ün henüz ilkokul 5. sınıfa giden oğlu Sarp Gül’ün duygu ve düşüncelerini ise ÇGD Başkanı Ah...

Can Dündar ve Erdem Gül’ün Çocukları Konuştu (30 Kasım 2015)

Can Dündar’ın oğlu Ege Dündar bu akşam CNN Türk’te yayınlanan “Her Şey” programına katıldı. Erdem Gül’ün henüz ilkokul 5. sınıfa giden oğlu Sarp Gül’ün duygu ve düşüncelerini ise ÇGD Başkanı Ahmet Abakay Facebook’taki hesabından paylaştı.

MİT TIR'larının içinde silah ve mühimmat bulunduğunu ortaya koyan haber ve görüntüleri yayımladıkları için "terör örgütüne yardım, askeri ve siyasi casusluk, devlet sırlarını ifşa etme" iddiasıyla tutuklanan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'ın İngiltere'de okuyan oğlu Ege Dündar, CNN Türk'te Mirgün Cabas'ın sunduğu "Her Şey" programına katıldı. Ege Dündar, "Can Dündar adına gurur ve onur, babam adına ise öfke ve hüzün duydum" dedi.

“Bu konuyu geçelim, içeri atıyorlar”

Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Başkanı Ahmet Abakay da, aynı davada aynı nedenle tutuklanan Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Erdem Gül’ün küçük oğluyla Ankara’da bir kafeteryada yaptığı mini söyleşiyi kişisel Facebook hesabından paylaştı.

Abakay, Erdem Gül’ün henüz ilkokul 5. sınıfa giden oğlu Sarp Gül ve Sarp’ın dedesi (Erdem Gül’ün kayınpederi) Hüseyin Bey ile arasında geçen esprili söyleşiyi şöyle aktardı:

– Ahmet Abakay: Büyüyünce ne olacaksın?

– Sarp Gül: Bu konuları konuşmak istemem!

– Ahmet Abakay: Peki gazetecilik?

– Sarp Gül: Bu konuyu geçelim, içeri atıyorlar!

-Dede: Mücadele edeceğiz.

– Sarp Gül: Ben yurtdışını da düşünüyorum.

– Ahmet Abakay: Nereye mesela?

– Sarp Gül: Kanada.

– Ahmet Abakay: Nereden aklına geldi Kanada?

– Sarp Gül: Orası çok yeşil…

– Ahmet Abakay: Baban da, Can da çıkacak, yine yazacaklar.

– Sarp Gül: Doğrusu da o…