Büyük Kadın Yürüyüşü

“Ve kadınlar bizim kadınlarımız: korkunç ve mübarek elleri, ince, küçük çeneleri, kocaman gözleriyle anamız, avradımız, yarimiz”  Nazım Hikmet Kadınlar, kadına yönelik şiddet ve hükümetin ayrımcı politikalarına karşı 24 Kasım 2013 Pazar günü 12.30’da Kadıköy Bo...

Büyük Kadın Yürüyüşü (22 Kasım 2013)

“Ve kadınlar
bizim kadınlarımız:
korkunç ve mübarek elleri,
ince, küçük çeneleri, kocaman gözleriyle
anamız, avradımız, yarimiz” 
Nazım Hikmet

Kadınlar, kadına yönelik şiddet ve hükümetin ayrımcı politikalarına karşı 24 Kasım 2013 Pazar günü 12.30’da Kadıköy Boğa heykeli önünde buluşuyor.

Abbasağa ve Yoğurtçu Forumundan Kadınların çağrısıyla kurulan İstanbul Kadın Dayanışması tüm kadınları 24 Kasım Pazar 2013 günü kadına yönelik şiddete, kadın düşmanlığına, tacize, tecavüze ve hükümetin ayrımcı politikalarına karşı meydanlara çağırıyor.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü çerçevesinde, Pazar günü düzenlenecek Büyük Kadın Yürüyüşü ile kadına yönelik şiddet, kadın cinayetleri, tacizler, tecavüzlere karşı kadınlar seslerini birleştirecek.

Pazar günü kadınlar saat 12.30’da Boğa heykeli önünde buluşacak ve meydana yürüyecek. Aynı gün Ankara’da saat 14.00 ve İzmir’de de 12.00’de Gündoğdu Meydanı’nda etkinlikler düzenlenecek.