Burger King’in ‘koalisyon’ teklifine McDonalds’tan ilginç yanıt!

Dünyada obezitenin yaygınlaşmasına katkıda bulunan iki ünlü fast food markası arasında yaşanan dar alandaki kısa paslaşmalar ilgiyle takip ediliyor The New York Times ve The Chicago Tribune gazetelerinin dün yayınlanan sayılarında tam sayfa bir ilanda Burger King...

Burger King’in ‘koalisyon’ teklifine McDonalds’tan ilginç yanıt! (27 Ağustos 2015)

Dünyada obezitenin yaygınlaşmasına katkıda bulunan iki ünlü fast food markası arasında yaşanan dar alandaki kısa paslaşmalar ilgiyle takip ediliyor

The New York Times ve The Chicago Tribune gazetelerinin dün yayınlanan sayılarında tam sayfa bir ilanda Burger King'ten McDonalds'a ilginç bir teklif yer aldı.

Burger King, sadece bir günlüğüne açık kalacak bir restoranda iki şirketin çalışanlarının Whopper ve Big Mac’i harmanlayan McWhopper adlı bir hamburgeri satmaya çalışmasını önerdi.

Satıştan elde edilecek tüm gelirin ise, 1 Eylül Dünya Barış Günü kapsamında Peace One Day isimli hayır kurumuna bağışlanacağı duyuruldu.

Teklife göre, Atlanta’da bulunan ve komşu olan bir McDonald’s ve Burger King’in tam ara noktasındaki otopark bu tek günlük restoran için uygun mekan.

Burger King bu teklifi ayrıntılarıyla sunduğu mcwhopper.com adıyla bir de web sitesi açtı.

McDonalds’ın yanıtı: ‘inş canım ya!’

Teklife Facebook üzerinden yanıt veren McDonalds CEO'su ise; bu iyi niyetli ve harika fikri sevdiğini, ancak 2 markanın fark yaratmak için daha büyük bir şey yapabileceği söyledi.

"İrtibatta kalalım" diyen CEO, "Bir dahaki sefere telefonla görüşelim" önerisinde de bulundu.